× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #381 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Nalewka z owsa? Ciekawe. A z czego konkretnie, ze słomy owsianej, ziarna, czy może trawki? Znasz przepis?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #386 przez meg
Replied by meg on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Chyba ze słomy, ale głowy nie daję. Zapytam ciotki i dam ci znać.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #391 przez meg
Nalewka mojej ciotki jest z ziela owsa, ale dosyć wyrośniętego, tuż przed kwitnieniem. Należy ok. 20 g takiego ziela zalać 100 ml spirytusu 70-procentowego, przykryć i odstawić na 7-10 dni, wstrząsając od czasu do czasu. Po tym czasie odcisnąć ziele, przecedzić przez kilkakrotnie złożoną gazę i zlać do butelek. Na bezsenność przyjmować 20 kropli w kieliszku wody na jakąś godzinkę przed snem. Można też zażywać 3 razy dziennie po 15 kropli przy wyczerpaniu nerwowym.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #401 przez barb
Replied by barb on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Przeczytaj jak się robi nalewki i inne domowe leki ziołowe.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #499 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Ja dostałam od znajomej buteleczkę z nalewką z aloesa. Ona popija ją na trawienie a ja używam na skaleczenia itp. Już mi się kończy i przybieram się do zrobienia własnej. Miesza się sok z aloesu ze spirytusem w proporcji 1:1. Do picia rozcieńcza się woda a na rany używam bez rozcieńczania.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #506 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Ja jestem wielką amatorką dzikiej róży. Robię z niej co się da. Całą działkę obsadziłam żywopłotem z rosa rugosa, bardzo bogatej w witaminę C, więc mam tej róży naprawdę dużo. Oczywiście robię wino z róży, ale także i nalewkę. Nalewkę polecam niecierpliwym, bo jest banalnie prosta: na 50 dkg róży bierze się 5 dkg cukru i zalewa 1 litrem mocnego wina (wolę) lub wódki. Trzeba trzymać ten "nastaw" przez tydzień w ciepłym miejscu, po czym przecedzić i zlać do butelek. Taka nalewka ma dużo witaminy C (zwłaszcza z rugosy) i jest ogólnie wzmacniająca, polecam na jesienne słoty i na przedwiośniu. Nie należy jednak przesadzać z piciem, 2 małe kieliszki dziennie wystarczą w zupełności.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #510 przez meg
Jeżyny w tym roku obrodziły nadzwyczajnie. Wczoraj zalałam je wódką. Nalewka będzie gotowa za kilka tygodni.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena