× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
12 lata 5 dni temu - 12 lata 5 dni temu #841 przez ruda
Replied by ruda on topic O:lecznicze wina
Dostałam butelkę "maliniaka" czyli nalewki a może raczej likieru malinowego. Jest pyszny, słodki i baaardzo mocny. Miał być na lekarstwo na przeziębienia, ale nie wiem czy utrzyma się do okresu jesiennych infekcji.
Jeśli ktoś zainteresowany to zapytam darczyńcę o przepis. Ja nie mam malin, więc raczej nie będę robić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 4 dni temu #851 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:lecznicze wina
Jestem zainteresowana przepisem na maliniak. Świeżych malin w tej chwili nie mam, ale sporo ich namroziłam, więc może zrobiłabym na próbę.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
12 lata 3 dni temu #857 przez ruda
Replied by ruda on topic O:lecznicze wina
ok, za tydzień będę widzieć się z łaskawcą i zapytam o przepis, zaglądaj tu więc.

• wiesniaczka
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 dzień temu #869 przez wiesniaczka
Replied by wiesniaczka on topic O:lecznicze wina
A ja co roku robię nalewki z głogu na wzmocnienie serca. W tym roku przymierzam się dodatkowo do nalewki ze skrzypu, jeśli ktoś z was robi ją to proszę o przepis.

• alina
  • Gość
  • Gość
12 lata 6 godzin temu #880 przez alina
Replied by alina on topic O:lecznicze wina
Moja babcia robiła słodkie nalewki z malin. Zasypywała maliny cukrem, odstawiała w ciepłe miejsce i jak maliny puściły sok zalewała wszystko spirytusem czy wódką, odstawiała jeszcze na trochę i przecedzała.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #883 przez justyna
Replied by justyna on topic O:lecznicze wina
Albo taka nalewka malinowa Kurnia:
Składniki:
1,5 kg malin
1 l spirytusu 96%
1 l przegotowanej wody
1 kg cukru

Sposób przyrządzania:
Maliny wsypać do gąsiora,zalać syropem ugotowanym z cukru i wody.Wlać spirytus,szczelnie zakorkować.Zostawić w pokojowej temperaturze i spokoju na 2 tygodnie.Po tym czasie owoce osiądą na dnie,a czysta nalewka wypłynie na wierzch.Wtedy należy delikatnie zlać nalewkę do butekek( nie filtrować,bo straci zapach).Zakorkować szczelnie i przechowywać w chłodnym,ciemnym miejscu około 9 miesięcy.

• jagna
  • Gość
  • Gość
11 lata 11 miesiąc temu #890 przez jagna
Replied by jagna on topic O:lecznicze wina
Dojrzewają owoce bzu czarnego. Prponuję nalewkę na tych owocach, pomocną przy przeziębieniach.
Składniki:
1 kg owocow z czarnego bzu
(bardzo dojrzalych),
1 l spirytysu,
250 g cukru,
0,5 l wody.
Owoce zalewamy spirytusem, zamykamy szczelnie gąsiorek i odstawiamy na miesiąc w ciepłe miejsce. Po miesiącu dodajemy syrop z wody i cukru i odstawiamy na kolejny tydzień. Filtrujemy i przelewamy do butelek, które trzymamy w chłodnym i ciemnym miejscu przez kolejne 6 miesięcy.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena