× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

• jagoda
  • Gość
  • Gość
12 lata 2 miesiąc temu #618 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:lecznicze wina
To ciekawe ... czy to chrzanowe jest ostre? Jakos nie moge sobie wyobrazic wina chrzanowego. Duzo chrzanu wchodzi na butelke? Na co jest lecznicze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #625 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:lecznicze wina
Nie wiem czy jest ostre, bo jeszcze nie robiłam. Wykonanie bajecznie proste: 100 g utartego chrzanu zalewamy butelką wina i po 24 godz. przecedzamy przez gęste płótno. Pije się 3 razy dziennie po łyżeczce. Działa wzmacniająco, pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Polecany też w awitaminozie, bo ma bardzo dużo witamin, zwłaszcza wit. C.

• amelka
  • Gość
  • Gość
12 lata 2 miesiąc temu #631 przez amelka
Replied by amelka on topic O:lecznicze wina
ja od kilku lat robie wino walerianowo-melisowo-dziurawcowe jako lek uspokajajacy i ulatwiajacy zasypianie

• jagna
  • Gość
  • Gość
12 lata 2 miesiąc temu #638 przez jagna
Replied by jagna on topic O:lecznicze wina
Polecam wszystkim nalewkę miętową na dolegliwości trawienne. Robię ją regularnie od kilku lat.
Do szklanego słoja włożyć skórkę z cytryny, kilka gałązek mięty, dodać 1/2 litra spirytusu i 1/2 litra przegotowanej wody z rozpuszczonym w niej cukrem (1 łyżeczka). Odstawić na minimum 4 tygodnie po czym przecedzić.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #647 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:lecznicze wina
amelka napisał:

ja od kilku lat robie wino walerianowo-melisowo-dziurawcowe jako lek uspokajajacy i ulatwiajacy zasypianie

Nie chwal się tylko daj przepis. Też chcemy dobrze spać.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

• amelka
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #654 przez amelka
Replied by amelka on topic O:lecznicze wina
Prosze bardzo.
Najpierw musisz zrobic nalewke walerianowa czyli z kozlka lekarskiego:
2 plaskie lyzki korzenia kozlka zetrzyj na proszek, zalej szklanka spirytusu i odstaw na tydzien, starajac sie wstrzasac butelka codziennie. Pic mozesz sama nalewke (10-30 kropli w wodzie lub soku) lub dodajesz ja do wina.
A wino robisz tak:
Do butelki wina gronowego wlej 15 g nalewki walerianowej, dosyp po lyzeczce lisci melisy i ziela dziurawca, odstaw na 14 dni, wstrzasajac od czasu do czasu. Po 14 dniach przecedz i zlej do butelki. Pije sie po lyzce stolowej 1-2 razy dziennie, w tym jedna godzine przed snem.

• irka
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #732 przez irka
Replied by irka on topic O:lecznicze wina
A co powiecie na mały kieliszek wina kminkowego po obiadku? Pomaga na trawienia i zapobiega wzdęciom.
A robi się tak:
3 czubate łyżki zmielonego kminku zalewa się butelką wytrawnego wina białego i maceruje przez 2 tygodnie (od czasu do czasu wstrząsać). Przecedzić i gotowe.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena