× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #539 przez amanda
Replied by amanda on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Orzechówka inaczej:
Powinna być przygotowywana latem, gdy niedojrzałe orzechy włoskie są jeszcze dość miękkie i można je kroić, czyli dopóki jeszcze miąższ nie stwardniał. Pokroić 20 szt. orzechów, zasypać 3 łyżkami cukru i odstawić na noc, następnego dnia dodać 0,5l spirytusu i szczyptę cynamonu. Pozostawić do jesieni, przecedzić rozcieńczyć i spożyć. Zamiast cukru dawano kilka łyżek miodu, najlepiej akacjowego (cukry proste).

Domowa nalewka z orzechów włoskich; ma zapach i smak wyraźnie orzechowy, jest lekko gorzkawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #545 przez chuda
Replied by chuda on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Orzechówka, którą piłam była słodka, więc raczej wg przepisu amandy, chociaż cynamonu tam nie wyczuwałam, ale może dlatego, że przepis przewiduje tylko szczyptaę.
Smakowała mi i pomogła na niestrawność. Przygotowuję się więc do orzechówki własnej roboty. Trzymajcie kciuki.
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

• Katarzyna
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #550 przez Katarzyna
Replied by Katarzyna on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Jeśli to było słodkie, to może piłaś likier orzechowy. Także likier stosuje się przy dolegliwościach żołądkowych.
Robi się tak:
5 świeżych zielonych owoców zalać pół litra wódki i macerować,wstrząsając od czasu do czasu, przez 6 tygodni, po czym przecedzić. Osobno rozpuścić 200 g cukru w pół l wody, zagotować, ostudzić, zmieszać z wyciągiem z orzechów i znów odstawić na 2 tygodnie.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #557 przez chuda
Hmm, teraz juz nie wiem...
Nalewka, którą piłam była chyba według jeszcze innego przepisu, bo słodka jak w likierze ale bardzo mocna (więc spirytus a nie wodka), no i czuło sie orzechowy smak, wiec pewnie bylo ich wiecej niz w porzepisie katarzyny. Chyba zrobię coś pośredniego, taki likier na spirytusie.

• weronika
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #562 przez weronika
Replied by weronika on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Jesli pilas ta orzechowke w kroplach to pewnie to byla spirytusowa nalewka a jesli w malym kieliszku to raczej byl to likier.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #565 przez chuda
To było w kieliszku i było całkiem dobre, dlatego chcę zrobić taki smaczny lek. Musiał to być jednak jeszcze inny przepis, bo wyraźnie czuło się smak orzechów więc nie mogło ich być tylko 5 na pół litra wódki. Myślę, że zrobię likier, ale z większej ilości orzechów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #609 przez vanessa
Replied by vanessa on topic lecznicze wina
A słyszałyście o leczniczych winach np. z cebuli czy chrzanu? Jeszcze ich nie robiłam, ale myślę, że zainwestuję w butelkę wina i zrobię trochę jednego i trochę drugiego.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena