× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26402 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic Domowe nalewki ziołowe
Oczywiscie, ze mozesz robic z suszonych ziol. Ale staraj sie nie rozdrabniac ich za bardzo, bo potem mozesz miec klopoty z dokladnym odcedzeniem ich.
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26424 przez Lidwina
Replied by Lidwina on topic Domowe nalewki ziołowe
I myślisz, że ten wyciąg z suszonych ziół będzie tak samo aromatyczny ja ze świeżych? Sprawdziłaś to ?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26432 przez halina
Replied by halina on topic Domowe nalewki ziołowe
Ja kiedyś robiłam nalewkę z suszonych ziół i wyszła znośnie, może nie taka jak ze świeżych ale aromat był. A to była typowa nalewka ziołowa a w tym konkretnym przepisie jest ziołowo korzenna i tych aromatycznych przypraw korzennych jest znacznie więcej niż ziół. Z ziół tylko cząber i hyzop, czyli nie takie znowu aromatyczne więc powinno być ok.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26443 przez Wega
Replied by Wega on topic Domowe nalewki ziołowe
Prawidłowo suszone zioła powinny zachować aromat po ususzeniu. Ale jeśli już chcesz sama bawić się w robienie nalewki to lepiej postaraj się o swieże zioła. Jeśli sama nie dysponujesz własnym ogródkiem to może namówisz znajomych dzialkowiczów do posiania ziół a w zamian podarujesz im trochę nalewki. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #40294 przez babas
Replied by babas on topic Domowe nalewki ziołowe
A którejs z Was udało się powtórzyć smak Herbal Vodka? Niby skład znany, ale nie spotkałam się jeszcze po znajomych z kimś, kto by potrafił przygotować coś tak aromatycznego. Ten zapach jest mega. Piłyście może tą wódeczkę?

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #40296 przez bogna
Replied by bogna on topic Domowe nalewki ziołowe
Nie piłam tej wódeczki ale sama czasem robię własne nalewki ziołowe. I muszę przyznać, że przy tym samym zestawie ziół za każdym razem nalewka wychodzi trochę inna. Ale to ma swoje plusy, bo nie znudzi się. :laugh:

Więcej
4 lata 4 miesiąc temu #40300 przez halina
Replied by halina on topic Domowe nalewki ziołowe
Myślę, że zioła mają różny aromat w zależności od pogody i może dlatego te różnice?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena