× Ziołolecznictwo

Domowe nalewki ziołowe

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19208 przez Alexis
Replied by Alexis on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Kieliszek dobrej nalewki dla kurażu od czasu do czasu to nie alkoholizm, a element polskiej kultury :). Wracając do nalewek ziołowych, znacie może jakąś na obniżenie cholesterolu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19217 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Oczywiście od czasu do czasu, dla kurażu, dla zdrowia czy towarzystwa nalewka jest dobra.Ale taka smaczna naleweczka ma to do siebie, że zbyt często po nią się sięga i potem wchodzi w nawyk a stąd prosta droga do uzależnienia. Znam jedną panią co w ten sposób uzależniła się od alkoholu. Trzeba więc pilnowac się. Ale nalewki i tak robię, i ziołowe i owocowe. W tym roku przygotowuję się do wieloowocowej z wykorzystaniem leśnych owoców. To będzie nalewka na specjalne okazje. :laugh:

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19240 przez krycha
Replied by krycha on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Nalewka wieloowocowa z leśnych owoców brzmi ciekawie. Ale powiedz jak radzisz sobie z owocami, bo ciężko nazbierać w lesie naraz tyle owoców i to jeszcze różnych.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19244 przez Alexis
Rozumiem Twoje podejście ale uważam, że równie dobrze można się uzależnić od picia kawy, czy jedzenia słodyczy. Wszystko jest dla ludzi, trzeba się tylko umieć ograniczać. Można też robić nalewki i ich samemu nie pić. Mnie bardzo dużo frajdy sprawia samo przygotowanie nalewek, lubię je też ofiarowywać znajomym którzy za każdym razem mnie chwalą. A więc nalewki tak, ale od czasu do czasu, na specjalne okazje i w niewielkich ilościach :)

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19257 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Alexis, oczywiście od wszystkiego można się uzależnić i dlatego trzeba wykazać czujność. Ja lubię podnosić sobie ciśnienie naleweczką, ale jak zauważę że trudno mi się obyć bez takiego drinka to odstawię cały alkohol. Póki co robię nalewki i popijam.
Krycha, tą wieloowocowa nalewkę robię sukcesywnie jak nazbieram kolejnych owoców. Przepis masz tu .

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19271 przez Alexis
Dla mnie nalewki są doskonałym lekarstwem - kiedy mam niskie ciśnienie, piję kieliszek na podniesienie, kiedy mam wysokie kupuję owoce i robię nalewkę. Niewiele rzeczy mnie tak uspokaja jak drylowanie, zalewanie, filtrowanie i butelkowanie :D.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #19276 przez garafa
Replied by garafa on topic O:Domowe nalewki ziołowe
Alexis - może powinnaś swoją małą fabryczkę otworzyć, sprzedawać jako home made alkohol?;) Tylko że pozwolenia pewnie fortunę kosztują...

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena