× Ziołolecznictwo

pączki brzozy

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3205 przez vanessa
pączki brzozy was created by vanessa
Czy wie ktoś kiedy zbiera sie pączki brzozy? Czy już teraz czy dopiero jak zaczną rozwijać się liście, a może na tzw. zielony pąk?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3210 przez sabina
Replied by sabina on topic O:pączki brzozy
W marcu czyli już teraz, przed pękaniem. Najlepiej obciąć parę gałązek i potem spokojnie w domu obrywać pączki.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3213 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:pączki brzozy
a do czego te brzozowe pączki ??

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3217 przez karolina
Replied by karolina on topic O:pączki brzozy
Mają działanie napotne, żółciopędne i przeciwzapalne, zwłaszcza na uszkodzoną skórę. Ja polecam liście brzozy, które dodatkowo mają działanie moczopędne, dezynfekujące na drogi moczowe i przyspieszające usuwanie toksycznych produktów przemiany materii. A więc napary i odwary ze świeżych liści brzozy nadają się na wiosenne kuracje odtruwające. Ja na wiosnę pijam herbatki z pokrzywy razem z liśćmi brzozy. :)

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3225 przez milena
Replied by milena on topic O:pączki brzozy
Widziałam w jakimś sklepie sok z brzozy w dosyć dużych butelkach (0,5 albo 3/4 litra). Czy to z liści? Ale był przezroczysty lub prawie więc chyba raczej nie. Czy wiecie czy ten sok ma takie samo działanie jak napar z liści? Czy to coś warte skoro stoi na półce w świetle?

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3231 przez ewak
Replied by ewak on topic O:pączki brzozy
Poczytaj etykietę i zapytaj sprzedawcy. Wg mnie ten sok jest sokiem tylko z nazwy.
Do ceow leczniczych stosuje się zarówno sok z liści jak i z pnia (wierci się dziurę w pniu i zakłada rurkę do ściągania soku, dosyć to skomplikowane). Takie świeże soki przetrzymywać można w lodówce kilka dni. Herbapol sprzedaje sok z brzozy ale to jest raczej wyciąg alkoholowy, no i nie w takich dużych butelkach.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #3292 przez milena
Replied by milena on topic O:pączki brzozy
A ten prawdziwy sok np. z Herbapolu ma takie samo działanie jak liście? Można go używać do kuracji odtruwającej?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena