× Ziołolecznictwo

jakie zioła na zgagę?

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23806 przez justyna
Replied by justyna on topic jakie zioła na zgagę?
Miło, że zechciało ci się zarejestrować, by podzielić się swoją wiedzą. :cheer:
Co do ziemniaków to wiem, że sok z surowych ziemniaków dobrze robi, ale kto go zdzierży? Ale ziemniaka mam już sprawdzonego, że nawet gotowany w postaci puree dobrze działa. Siemię lniane to oczywistość. Sok z kapusty powinnam wypróbować, bo też o nim słyszałam, ale o ziarnach jałowca, tataraku i tysięczniku pierwsze słyszę. Parzy się jak ziółka?
Mięta i melisami mi nie szkodzą, to chyba zależy od przypadku, jednym szkodzą innym nie. Poza tym wydaje mi się, że trzeba szczególnie uważać wieczorem. Ja miętę pijam czasami po jedzeniu ale nie wieczorem. Ale meliskę pijam już pod wieczór i też nie zauważyłam, żeby źle na mnie działała. Kopru nawet nie próbowałam. A w ogóle to miewam okresy pogorszenia i poprawy i nie wiem od czego to zależy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tadeusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23811 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic jakie zioła na zgagę?
Wow i jak milo zostalem przywitany. Dzieki Justynko !
Uff surowy ziemniak masz racje, ktorz to zdzierzy ha ha, ale dzieki sprobuje i gotowany, bo tak wogole to sie dopiero przymierzam do tego leczenia.
Trzy dni temu wrocilem z urlopu, ale tym razem chyba dobrze sie objadalem i mila co roku Majorka zaszkodzila.
Po urlopie pije tylko miete,a dzisiaj przeczytalem hmm.. itd i pobieglem do apteki to siemie. Nawet nie bylo, w tym kraju chyba nie pija go..?
Ale mi zamowila ,od jutra zaczne pic, choc juz jest nieco lepiej.
Dzieki za Twoje wszystkie mile uwagi... :)

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23817 przez paulina
Replied by paulina on topic jakie zioła na zgagę?
Siemię jest też w marketach spożywczych. Ja kupuję w Carrefourze, paczka 1 kg za chyba 8 zł. A co do soku z surowego ziemniaka warto najpierw spróbować łyżkę np. przy okazji tarcia ziemniaków na placki. Oj, chyba dziś zrobię placki, na samą myśl ślinka mi poleciała. :laugh:

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23818 przez paulina
Przepraszam za post za postem, ale wpadła mi myśl, że skoro od smażonego bywa zgaga to rzeczywiście lepiej zmusić się do łyżki soku z ziemniaka a potem zakąszać plackami.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23819 przez Tadeusz
Dzieki Paulinko, to musialo byc tylko do mnie, ze w spozywczym kupie siemie lniane, logo pisalem o tym ,ze zamowilem w aptece...
Ej, drugim razem wal prosto z mostu jakos tam odmieniajac tego "Tadka":)
Ale nie dziwie sie, jakbys napisala rochu021 to by rzeczywiscie glupio wyszlo. Ale naprawde pytalem najpierw w sklepach i ziolowych i w kazdym mowili, ze tylko w Aptece dostane. Co kraj to obyczaj.
Wow, to masz odwage z ta lyzka soku, napisz czy bardzo Cie zemdlilo i nie musialas szybko oddac duzo wiecej :lol:
A wyobrazcie sobie i pozostale dziewczyny, ze jak nigdy zuje gume, gdzies to tez wczoraj wyczytalem, moze nawet na tym forum i chyba rzeczywiscie wlasna wytwarzana slina super dziala na zgage.Przed dwoma godzinami zjadlem sledzia z cebula i jest ok...Ale mi sie poprawilo. Od wczoraj zuje non-stop.
O kurcze to nie mozna tutaj przeslac dwoch postow po kolei-Zabronione ?
Ale chyba przepraszasz tak z kokieterii:)

(Madrosc Strycha)

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23821 przez Tadeusz
Kurcze to teraz ja podpadne u Basi i Karoliny bo to drugi w kolejnosci post.
Ale mam pilne pytanko? Kupilem siemie lniane i co czytam to sie zgadza, na zaburzenia przewodu pokarmowego, lelita grubego itp. Ale naprawde nie napisali jak to uzywac. Ktora z Was wie, to poprosze o wskazowki.
Pewnie zalac wrzaca woda, ale ile, lyzke na szklanke? jak dlugo ma lezakowac, zanim zaczne pic?
Ale moze za szybko chce to zrobic, to zucie gumy wczoraj i dzisiaj chyba 80% poprawilo mi sie i nie ma prawie zgagi,a wierzcie mi,az jesc nie moglem tak przelyk bolal. Juz nie czuje prawie nic...
Albo samo trafienie na to Forum mnie wyleczylo :P
Od jutra rzadziej juz tu bede, koniec dobrego urlopu, do tego jeszcze nocki mnie dopadly :woohoo:

(Madrosc Strycha)

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23823 przez paulina
Łyżka na szklankę będzie dobrze. Zalewasz zimną albo gorącą wodą i stawiasz na małym ogniu i tak trzymasz aż siemię spęcznieje i z wody zrobi się kisielek. I ten kisielek trzeba pić. Nie jest smaczny ale można trochę posłodzić sokiem albo miodem + cytryna. Ale uważaj, bo potrafi wykipieć, wstaw więc koniecznie w wysokim garnku. Garnek przykrywasz oczywiście. Jak nie przykryjesz to woda szybko wyparuje i kisiel przypali się, jak przykryjesz to szybciej będzie kipieć, więc tak czy siak trzeba pilnować. Powodzenia.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena