× Ziołolecznictwo

zioła odtruwające

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2737 przez anka
Replied by anka on topic O:zioła odtruwające
Z tego co ja się orientuję to ziołowe kuracje odtruwające robi się przez jakiś czas (5-6 tygodni), potem przerywa na taki sam okres, po czym powraca do kuracji. Nie wiem więc czy takie jednodniowe picie ziółek coś ci da. No i też mam wątpliwości czy pusty żołądek nie zaprotestuje przeciw ziółkom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2747 przez malutka
Replied by malutka on topic O:zioła odtruwające
Ale słabe herbatki ziołowe da się wypić. Ja kiedyś tak robiłam.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2754 przez jagna
Replied by jagna on topic O:zioła odtruwające
Wczoraj miałam dzień głodówkowy. Piłam wodę i słabiutkie wywary warzywne, spróbowałam nawet herbatki z pokrzywy. Dało sie wytrzymać. Czuję się dzisiaj lekka jak piórko :) . Za tydzień nowa!

Jagna

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #2868 przez barb
Replied by barb on topic O:zioła odtruwające
Zobacz zioła odtruwające . Polecam ci zwłaszcza wywar z mniszka i łopianu.
Może zainteresuje cię też dieta odtruwająca (link w art. o ziołach) jako alternatywa do głodówki. Powodzenia!:)

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2871 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:zioła odtruwające
Interesuje mnie wywar z mniszka i łopianu. Wiecie do kiedy można wykopywać korzenie?
Można oczywiście kupić suszone w sklepie ale wolałabym świeże, zwłaszcza, że mniszka mam aż za dużo na działce :( a łopian rośnie na łące w pobliżu mojej działki. Oczywiście wykopywac moge jak ziemia odmarznie ale, o ile mniszka poznam od razu, to z łopianem będę musiała czekać aż zacznie puszczać liście. Czy to nie za późno na wykopywanie korzeni?

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2881 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła odtruwające
Jeśli wiesz mniej więcej gdzie ten łopian rośnie to napewno go poznasz wczesną wiosną jak pojawią się pąki liściowe. Korzeń możesz wykopywać nawet jak zaczną wychodzić liście ale oczywiście najlepszy jest w całkowitym spoczynku.
Ja nie przyuważyłam łopianu ale mniszek mam więc wykopię mniszka jak tylko ziemia odmarznie a łopian kupię już suszony, bo też chcę pić ten wywar łopianowo-mniszkowy.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #9895 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zioła odtruwające
Doskonalym ziolkiem odtruwajacym jest pokrzywa. Nie tylko odtruwa ale i przyspiesza przemiane materii, pobudza wydzielanie sokow trawiennych, wiec ulatwia trawienie i przyswajanie skladnikow odzywczych. Polecam do picia jako herbatke. Nie jest wprawdzie smaczna ale mozna dodac jakiegos soku owocowego albo miodu i cytryny.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena