× Ziołolecznictwo

Antyalergicczna gryka

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #53263 przez sylwia
Antyalergicczna gryka was created by sylwia
Czy ktoś z was testował do spania poduszki z wsypem z łuski z gryki? Podobno są pomocne przy alergii. Rzeczywiście pomagają przy alergii np. na pyłki? Wiem, że nie wyleczą całkowicie, ale czy łagodzą objawy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 6 dni temu #53274 przez muriel
Replied by muriel on topic Antyalergicczna gryka
Nie wiem czy łuski z gryki łagodzą objawy alergii ale taka poduszka świetnie się sprawdzi jako podpora pod kark w czasie snu. Kiedyś miałam i dobrze sie na niej spało pomijając szelest łusek, który osobom wrażliwym i wiercącym się może przeszkadzać w zasypianiu.

Więcej
1 miesiąc 5 dni temu #53282 przez Magdalena
Replied by Magdalena on topic Antyalergicczna gryka
Nie przekonuje mnie to antyalergiczne działanie łusek gryki. A poza tym do jakichkolwiek prozdrowotnych działań łuski musiałyby być świeże. A skąd takie brać?

Więcej
1 miesiąc 5 dni temu #53287 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Antyalergicczna gryka
Na stronie gryczane.pl która oferuje i poduszki i same łuski na wymianę, piszą że trzeba wymieniać gdy łuski zaczną się kruszyć. I nic nie piszą że łuski powinny być świeże.

Więcej
1 miesiąc 3 dni temu #53296 przez blondynka
Replied by blondynka on topic Antyalergicczna gryka

sylwia napisał: Na stronie gryczane.pl która oferuje i poduszki i same łuski na wymianę, piszą że trzeba wymieniać gdy łuski zaczną się kruszyć. I nic nie piszą że łuski powinny być świeże.

Czyli traktują te łuski tak jak silikonowy granulat z marketowych poduszek.;)

Więcej
1 miesiąc 14 godzin temu #53327 przez Sonia
Replied by Sonia on topic Antyalergicczna gryka
Kiedyś widziałam w jakimś sklepie internetowym i poduszki i łuski gryczane luzem z podanym rokiem produkcji. Poszukaj trochę a znajdziesz. Bo sens jest tylko wtedy gdy kupisz świeżą grykę.

Więcej
3 tygodni 6 dni temu #53346 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Antyalergicczna gryka

Sonia napisał: Kiedyś widziałam w jakimś sklepie internetowym i poduszki i łuski gryczane luzem z podanym rokiem produkcji. Poszukaj trochę a znajdziesz. Bo sens jest tylko wtedy gdy kupisz świeżą grykę.

Pewnie masz rację. I może działanie przeciwalergiczne mają tylko świeże łuski. Rozejrzę się.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena