× Ziołolecznictwo

Pokrzywa

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37658 przez Kurkowa
Pokrzywa was created by Kurkowa
Czy stosowaliście kiedyś pokrzywę? Ja kupiłam sobie latem kilo suszu i od tego momentu moje włosy urosły już jakieś 20cm :D Jakiś cudowny środek ;)
Ze strony poradnikzdrowie:
Picie naparów lub dodawanie świeżych listków młodej pokrzywy do sałatek ułatwia przemianę materii i wzmaga apetyt. Związki w niej zawarte oczyszczają układ trawienny, odprowadzają złogi żółciowe, a także korzystnie wpływają na pracę trzustki, wątroby i żołądka. Pokrzywę stosuje się w chorobach wątroby i przewodu pokarmowego, nieżytach żołądka i jelit, a także przy biegunkach. Częste picie pokrzywowej herbatki podobno jest w stanie powstrzymać rozrost komórek nowotworowych (ale to na razie teoria).

Nie rezygnuj z marzeń ponieważ wymagają czasu, czas i tak upłynie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 9 miesiąc temu #37659 przez muriel
Replied by muriel on topic Pokrzywa
20 cm od lata? To nieprawdopodobne, chyba perukę założyłaś. :laugh: A co z tą pokrzywą robisz, pijesz czy płuczesz włosy? Kilo suszu to strasznie dużo, bo susz jest przecież lekki.
Ja czasem pijam herbatkę z pokrzywy ale niewiele i od czasu do czasu więc trudno mówić o efektach.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37671 przez Kurkowa
Replied by Kurkowa on topic Pokrzywa
No nie ściemniam, serio. Zauważyłam że aż tyle po zdjęciach. Ja się widzę codziennie w lustrze więc nie zwróciłam uwagi z dnia na dzień....
Zaparzam 15min pod przykryciem, odcedzam i piję. Latem piłam nawet dwa/trzy razy dziennie. Później trzeba zrobić przerwę (tak czytałam). Teraz piję dla smaku i mocnych paznokci ok jednej szklanki co dwa dni, jak mi się przypomni ale zamierzam znowu zacząć od przyszłego tygodnia tą terapię bo chcę na wiosnę mieć długie włosy :)

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37675 przez jonca
Replied by jonca on topic Pokrzywa
Naprawdę pijesz dla smaku? Hmm ... mnie jakoś ten smak nie podchodzi a większość ziół lubię i piję bez dodatków. Może trzeba się przyzwyczaić :unsure: , tobie od razu smakowała pokrzywowa herbatka?

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37681 przez Kurkowa
Replied by Kurkowa on topic Pokrzywa
Przyznaję, że nie ale wiedziałam że pomoże więc się zmuszałam. Teraz dodaję trochę soku malinowego albo miodu. Słodzę brązowym cukrem, to też daje inny smak. Jeśli mi się trochę znudzi to robię rzadszą :)

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #37756 przez Emily_S
Replied by Emily_S on topic Pokrzywa
Ja też piję herbatę z pokrzywy, w sumie nawet nie zwróciłam uwagi, czy moje włosy urosły, ale na pewno są bardziej gęste, wiec te, co wyrastają są na pewno mocniejsze. Dodatkowo teraz piję jeszcze sok z pokrzywy dla wzmocnienia. No niestety smak nie powala na kolana, ale czego się nie robi dla zdrowia ;)

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #37760 przez jonca
Replied by jonca on topic Pokrzywa
Oj, sok musi być okropny. A jak go pijesz, sam czy z polepszaczami smaku?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena