× Ziołolecznictwo

Andrograf

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37491 przez haniaas
Andrograf was created by haniaas
Zetknęłyście się z takim ziółkiem? Podobno jest skuteczne na alergie i choroby autoimmunologiczne. Ale czy rzeczywiście kogoś wyleczył? Czy może być alternatywą dla sterydów czy raczej uzupełnieniem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37494 przez halina
Replied by halina on topic Andrograf
Pierwsze słyszę. Ale gdyby rzeczywiście miał zastąpić sterydy i nie miałby działań ubocznych to pewnie dawno o nim słyszelibyśmy.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37593 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Andrograf
Poszukałam i wyczytałam u Różańskiego, ze andrograph ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, antywirusowe (działa na HIV), cytotoksyczne, immunosupresyjne, napotne, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, utrudniające procesy zapłodnienia, antyspermatogenne, antyandrogenne, przeciwzimnicze (antymalaryczne), przeciwpasożytnicze (przeciwrobacze i pierwotniakobójcze), owadobójcze, przeciwnadciśnieniowe, rozkurczowe, przeciwbólowe, hepatoprotekcyjne, hipoglikemiczne, moczopędne, ściągające, gorzkie, wykrztuśne, odtruwające.

Uff, dużo tego. Więcej na stronie dr Różańskiego rozanski.li/3441/andrographis-green-chir...tycznej-fitoterapii/

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37595 przez haniaas
Replied by haniaas on topic Andrograf
No właśnie, czytałam że andrograf ma bardzo szerokie spektrum działania, ale mnie interesuje konkretnie działanie na alergię i choroby z autoagresji.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37605 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Andrograf
Haniu, niewiele ryzykujesz, bo nie widzę działań ubocznych, a może pomoże. Ja spróbowałabym.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37607 przez haniaas
Replied by haniaas on topic Andrograf
I tak zrobię, ale jeśli komuś pomógł andrograf na choroby z autoagresji to proszę o sygnał.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #38013 przez raviola
Replied by raviola on topic Andrograf
Ja brałam go na boreliozę w zestawieniu z innymi ziołami i był skuteczny. Moja znajoma zaczęła też go brać i mówi, że jej pomaga na RZS a to przecież choroba autoimmunologiczna. Tak więc spróbuj, ale trzeba zaczynać od małych dawek żeby przygotować układ pokarmowy i sprawdzić czy nie uczula.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena