× Ziołolecznictwo

Suszone owoce róży

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32852 przez sylwia
Suszone owoce róży was created by sylwia
Słuchajcie, zamówiłam przez internet suszone owoce polnej róży. I dziś przyszły i ku mojemu zdziwieniu są .... czarne. :( Czy takie owoce w ogóle nadają się do spożycia? Czasami na krzakach wśród czerwonych owoców widywałam poczerniałe ale wydawało mi się, że to skażone owoce. Co o tym sądzicie? Wywalić,zareklamować czy parzyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32853 przez meg
Replied by meg on topic Suszone owoce róży
Sylwia, ten czarny kolor może również wynikać z niewłaściwego suszenia tj. w zbyt wysokiej temperaturze. Tak czy siak to dyskwalifikuje produkt. Zareklamuj albo po prostu wyrzuć.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32855 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Suszone owoce róży
Z reklamowaniem to pewnie zawracanie głowy (chyba że zamówiłaś tego dużo), ale ja napisałabym do nich maila z zapytaniem dlaczego ta róża jest czarna. Ciekawa jestem co ci odpowiedzą.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32859 przez olga
Replied by olga on topic Suszone owoce róży
Zdecydowanie nie powinna być czarna! Jak są czarne na krzaku to oznacza, że są zaatakowane przez robaki. A jak czernieją w trakcie suszenia to też coś jest nie tak i, moim zdaniem, taki surowiec jest bezwartościowy.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32881 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Suszone owoce róży
Sylwia, zapytaj dostawcę dlaczego ich róża jest czarna. Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi. Wg mnie powinna być czerwona.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #33632 przez alina21
Replied by alina21 on topic Suszone owoce róży
Suszona róża powinna być czerwona. Czarnych owoców bym nie używała. A pytać nie ma sensu bo dostawca pewnie będzie się wykręcać od odpowiedzi. Lepiej poprosić o zwrot kasy i zamówić gdzieś gdzie ma się pewność że zdjęcia oddają faktyczny wygląd suszu.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #33638 przez halina
Replied by halina on topic Suszone owoce róży
Sylwia, reklamowałaś? Bardzo jestem ciekawa co odpowiedzieli. A następnym razem nasusz sobie sama róży. Często nawet w parkach rośnie róża rugosa z takimi dużymi owocami, które mają wyjątkowo dużo witaminy C. Warto więc nazbierać w lecie i ususzyć a nawet robić z niej inne przetwory.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena