× Ziołolecznictwo

Jak zażywać owoce jałowca?

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32658 przez lampa_sofa
Jak zażywać owoce jałowca? was created by lampa_sofa
Witam, mam ostatnio problemy z pęcherzem i znalazłem informację, żeby zażywać owoce jałowca. Podrzuci ktoś jak je stosować? Napar czy zjadać całe szyszkojagody?

Czy lepsze są zbierane samemu czy ususzone i kupione w markecie w dziale przypraw? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32659 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Jak zażywać owoce jałowca?
To Wrednisia miala klopoty z pecherzem, ale chyba raczej rozgrzewala pecherzyk na rozne sposoby, ale nie pamietam aby wspominala o jalowcu i szyszkojadach :woohoo:

Wrednisia gdzie jestes, pomoz kolezance:)

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #32662 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Jak zażywać owoce jałowca?
Znalazłam takie zalecenie.....

Jałowiec ochrania drogi moczowe

Terpeny i flawonoidy, w które obfitują jagody jałowca, mają m.in. silne działanie bakteriobójcze, a terpeny dodatkowo moczopędne. Dlatego jałowiec doskonale sprawdza się w leczeniu infekcji dróg moczowych. Najlepiej wspomagać nim kurację zaleconą przez lekarza – wystarczy pić po łyżeczce naparu z jagód 3 razy dziennie.

Albo zrób takie winko:

Przepis na wino jałowcowe

Rozgnieć w moździerzu 2 garści świeżych jagód jałowca, przełóż do garnka i zalej wodą tak, by pokryła jagody. Gotuj na małym ogniu 30 minut. Przecedź i odciśnij owoce, do wywaru dodaj 2 łyżki cukru i podgrzewaj na małym ogniu, aż płyn zgęstnieje. Wlej litr czerwonego wina, wymieszaj, odstaw na 3 dni w ciepłe miejsce, potem zlej do butelek. W razie problemów z pęcherzem moczowym pij rano po kieliszku.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32664 przez marzena
Replied by marzena on topic Jak zażywać owoce jałowca?
Winko rano może być problematyczne, zwłaszcza jak trzeba jechać do pracy. A nie próbowałaś soku żurawinowego? Podobno bardzo skuteczny.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32670 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Jak zażywać owoce jałowca?
A jałowiec nie ma przypadkiem czegoś trującego? Może do naparu nie przechodzi, ale samych jagód lepiej nie jeść.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32672 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Jak zażywać owoce jałowca?
Ja też słyszałam, że lepiej samych owoców nie jeść tylko spożywać napar.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #32683 przez lampa_sofa
Replied by lampa_sofa on topic Jak zażywać owoce jałowca?
Dziś zakupiłam sobie sok żurawinowy. Zobaczymy czy pomoże. A jak często go pić? Nie ma żadnych skutków ubocznych często zażywanie? Ponieważ sok otwarty może postać maks 10 dni.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena