× Ziołolecznictwo

Konserwacja dziurawca

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #30058 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Konserwacja dziurawca
Jamaja, z tego co wiem, to hiperycyna rozpuszcza się w oleju. Ale możesz już mieć problem z zebraniem kwiatków, bo na olej potrzeba ich bardzo dużo, a przekwitają już, przynajmniej u mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35738 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic Konserwacja dziurawca
Nie wiem czy warto tak zabiegac o kwiaty dziurawca, bo maja dzialania uboczne. Przede wszystkim trzeba uwazac na dziurawiec jak bierze sie leki, bo wchodzi z wieloma w interakcje. Lepiej wiec zapytac lekarza czy mozna jednoczesnie z danym lekiem zazywac dziurawiec.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #39070 przez felicja
Replied by felicja on topic Konserwacja dziurawca
No właśnie, też ostatnio czytałam że dziurawiec jest kontrowersyjny, bo wchodzi w interakcje z wieloma lekami a poza tym podobno wiąże też minerały. Więc z pewnością nie nadaje się na długotrwałe kuracje, ale doraźnie czemu nie. Działa tonująco na nerwy i uspokaja więc dlatego lepiej się śpi po herbatce z dziurawca.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #41178 przez andrea
Replied by andrea on topic Konserwacja dziurawca
Wczoraj nazbieralam troche kwitnacych pedow dziurawca i juz sie susza. Ale nie jestem pewna czy go wykorzystam, bo przyspiesza metabolizm mineralow i lekow nawet przez kilka tygodni po odstawieniu. A trudno przewidziec czy nagle nie zajdzie potrzeba zazywania jakiegos leku. I co wtedy?

Więcej
4 lata 4 tygodni temu #41898 przez ewa373
Replied by ewa373 on topic Konserwacja dziurawca
siemano

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena