× Ziołolecznictwo

Pokrzywa

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22150 przez ulka
Pokrzywa was created by ulka
W zakątku ogrodu uchowała mi się jedna pokrzywa. Pielęgnowałam ją,by mieć na herbatki i "szpinak" i trochę rozrosła się i nawet już suszyłam na zimę. :) Teraz. gdy nastała wiosna w środku zimy. miałabym ochotę wykorzystać jej korzenie. Ale nie chcę pozbyć się pokrzywy całkowicie, a wiem że o to łatwo jak usuwa się korzenie. Jak myślicie, czy gdybym wyjęła taki długi korzeń, pocięła go i część pozostawiła w gruncie to pokrzywy odrosną? :S Jak duże kawałki musiałyby to być?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22156 przez meg
Replied by meg on topic O:Pokrzywa
Taka wiosna u ciebie? Ja poczekałabym z usunięciem części korzeni do prawdziwego przedwiośnia. Ale jak zależy ci na tych pokrzywach to zostaw dorodne korzenie przynajmniej 15-20 cm.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22171 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:Pokrzywa
Ulka, o tej porze nie grzebie się w ziemi, bo zakłócisz zimowy sen różnym pożytecznym podziemnym żyjątkom, np. dżdżownicom. Od marca ma być już wiosna, a przynajmniej przedwiośnie, więc wstrzymaj się jeszcze przez te 3-4 tygodnie.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22181 przez ulka
Replied by ulka on topic O:Pokrzywa
Masz rację, tak zrobię. :)

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22246 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:Pokrzywa
Dziewczyny, a jaki jest najlepszy okres do wyciągania korzeni pokrzywy? Mam na myśli wyciąganie by je ususzyć. Lepiej późną jesienią czy wiosna? a jak jesienią to trzeba czekać aż nadziemna część zaschnie? A wiosną przed puszczeniem listków?

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #22258 przez meg
Replied by meg on topic O:Pokrzywa
Chyba wszystko jedno czy jesienią czy wiosną. Jesienią trudno czekać na zaschnięcie łodyg, bo one sterczą aż do przymrozków. Wiosną oczywiście najlepiej zbierać korzenie przed wznowieniem wegetacji.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena