× Ziołolecznictwo

jakie zioła

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21714 przez kasiula
jakie zioła was created by kasiula
Od dawna używam ziół na wszelkie drobne dolegliwości. Kiedyś był Herbapol i nie było wyboru, ale teraz weszło na rynek tylu producentów, że nie wiadomo co wybrać. Czy macie jakieś doświadczenie z różnymi producentami? Chodzi mi o to, czy któryś gwarantuje, że zioła są czyste a nie np.zbierane przy drodze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21720 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:jakie zioła
Ja prawie wszystkie zioła sama zbieram i suszę więc wiem co mam. A jak mam potrzebę na jakieś ziółko, którego nie mam to preferuję jednak Herbapol. On też skupuje zioła od zbieraczy więc różnie może być, ale jednak przynajmniej wyrywkowo robi kontrolę.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21728 przez annabog
Replied by annabog on topic O:jakie zioła
I chyba masz rację jagoda. Ja do tej pory kupuję zioła w aptece albo zielarniach i szczerze mówiąc nie zwracałam uwagi na producenta, a chyba to ma znaczenie. Od przyszłego roku będę suszyć, przynajmniej podstawowe zioła, do których mam dostęp.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21771 przez krycha
Replied by krycha on topic O:jakie zioła
Ja mam miłą i fachową obsługę w moim sklepie zielarskim i zdaję się na ich wybór.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21826 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:jakie zioła
A co waszym zdaniem jest lepsze: zioła zbierane w stanie dzikim czy z uprawy? W stanie dzikim nie wiadomo skąd pochodzą, ale za to są bez pestycydów i herbicydów. :S

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21835 przez Harmonia
Replied by Harmonia on topic O:jakie zioła
polecam osobiście zioła ajurwedyjskie:) nie żeby promować czy coś, ale zajrzyjcie na stronę a-ajurweda.pl
Znajomy prosił mnie bym rozpowszechniła to na jakimś forum:) No, ale się nie dziwie, dobra promocja, świetne preparaty, sama stosuje od dawna, a skoro coś jest warte polecenia to czemu tego nie robić?:)
Mam nadzieję, że nie zostanie to źle odebrane. Tak czy siak gorąco pozdrawiam:)

PS jeśli któraś z was ma jakieś pytania odnośnie Ajurwedy będę szczęśliwa mogąc na nie odpowiedzieć:)

Ajurweda matką medycyny

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #21844 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:jakie zioła
Kasiu, jak chcesz mieć pewność, że zioła są czyste to rozejrzyj się za ekologicznymi. Bywają sklepy, które oferują takie zioła.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena