× Ziołolecznictwo

zioła na artretyzm

• Mariolka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #2030 przez Mariolka
zioła na artretyzm was created by Mariolka
Cierpię na przewlekłe bóle artretyczne, głównie w stawach rąk. Stosuję już odpowiednią dietę ale chciałabym dodatkowo pijać zioła. Co proponujecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #2035 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:zioła na artretyzm
Artretyzm to choroba metaboliczna, spowodowana zmniejszonym wydzielaniem kwasu moczowego i moczanów przez nerki. Zastosowanie mają więc wszelkie zioła odtruwające i moczopędne; proponuję napar z nawłoci, który ma właściwości i odtruwające i moczopędne.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #2040 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:zioła na artretyzm
Ja polecam serwatkę. To nie zioło wprawdzie, ale ma bardzo dużo sodu, który ma fundamentalne znaczenie w diecie przy artretyzmie, bo neutralizuje powstające w organizmie kwasy. A w ogóle to bogate w sód są warzywa, które powinny stanowić nawet 60% tego co spożywamy.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #2047 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:zioła na artretyzm
Odtruwający jest przede wszystkim mniszek. Myślę, że na artretyzm pomocne są te same zioła co na reumatyzm. Gdzieś tu jest wątek o reumatyzmie więc zajrzyj. Z tego co pamiętam to stosuje się sok i napar z liści brzozy, ziele koniczyny czerwonej, kłącze perzu, ziele owsa. No i okłady z chrzanu.

• Halina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #2083 przez Halina
Replied by Halina on topic O:zioła na artretyzm
Ja miałam kiedyś napad artretyzmu w rękach, który męczył mnie przez kilka tygodni. Wyzytałam gdzieś, że na tą chorobę pomagają kwasy omega3 i zaczęłam zażywać kapsułki z tym olejem i wszystko przeszło. Teraz staram się jeść tłuste ryby co najmniej 2 razy w tygodniu i artretyzm nie wraca.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #2115 przez kinga
Replied by kinga on topic O:zioła na artretyzm
Właśnie przeczytałam, że kwas arachidowy jest jednym z głównych winowajców odpowiedzialnych za artretyzm. A zawiera go mięso, drób, produkty mleczne i żółtka jaja kurzego, więc powinno się unikać tych produktów. Wiem, to nie zioła, ale może przyda ci się ta informacja.

• mariolka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #2143 przez mariolka
Replied by mariolka on topic O:zioła na artretyzm
Dziękuję Wam za rady, będę chciała wszystkie wykorzystać. Co do serwatki, pamiętam, że kiedyś moja prababcia mieszkająca na wsi odstawiała do mleczarni mleko i przywoziła serwatkę. Trzymała ją w chłodzie i wszyscy piliśmy ją i pamiętam, że była pyszna, zwłaszcza w lecie. Ale gdzie teraz ją dostać?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena