× Ziołolecznictwo

Czarci pazur

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #20828 przez Wega
Replied by Wega on topic O:Czarci pazur
Czarci pazur jest podobno bardzo dobry przy chorobach autoimmunologicznych, zwłaszcza na reumatoidalne zapalenie stawów. Ale rzeczywiście trzeba uważać i nie zażywać preparatów z tym ziołem jeśli ma się arytmię czy za niskie lub za wysokie ciśnienie. Nawet maści stosowane odpowiednio długo mogą zaszkodzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #20836 przez asiamisia
Replied by asiamisia on topic O:Czarci pazur
Gdyby maści miały szkodzić to powinno na nich być ostrzeżenie chyba, a nie widziałam nic takiego.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #20860 przez jagna
Replied by jagna on topic O:Czarci pazur
Ale jak daliby ostrzeżenie to mniej sprzedaliby. ;)

Jagna

• Bożena
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #21473 przez Bożena
Replied by Bożena on topic O:Czarci pazur
Rosemary napisał:

Tabletki gdzies widzialam. ale trzeba uwazac, bo ta roslina nie nadaje sie np. dla osob cierpiacych na arytmie czy problemy z cisnieniem (zarowno nadcisnienie jak i niedocisnienie). Masc czy zel wydaja mi sie bezpieczniejsze.

Nieprawda, maści też nie mogą stosować osoby cierpiące na arytmię, niskie ciśnienie czy leczący się na nadciśnienie. To ziółko nawet z maści przenika do krwiobiegu i kumuluje się. Moja mama miała poważny atak arytmii po smarowaniu się maścią z czarcim pazurem i pogotowie zabrało ją do szpitala. Tam powiedzieli jej, że absolutnie nie może stosować nic z tym zielem. Na opakowaniu powinno być ostrzeżenie, ale nie wiadomo dlaczego nic nie piszą na ten temat.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #21481 przez asiamisia
Dobrze, że przestrzegasz, ale taka informacja powinna jednak znajdować się na ulotce przy maści, nie uważacie?

• ania
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #21502 przez ania
Replied by ania on topic O:Czarci pazur
powinni dawać taka informację ale nie dają, bo ludzie nie kupowaliby tego produktu. Narazie producenci takich farmaceutyków nie sa zobowiązani do dawania rzetelnych informacji, ale naszczęście wkrótce to się zmieni.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #21507 przez asiamisia
A co konkretnie się zmieni?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena