× Ziołolecznictwo

Wyciąg olejowy z ziół

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #22967 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Wyciąg olejowy z ziół
Meg, to była oliwa Monioni? Też ją miałam, była mocno ostra i zastanawiam się czy jednak nie dodali jakiegoś wyciągu z papryczki, bo w składzie był podany ekstrakt z papryki chili i ekstrakt czosnku, czyli ta papryczka w butelce była raczej tylko do dekoracji. Ale czosnku specjalnie nie wyczuwałam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #22995 przez meg
Replied by meg on topic Wyciąg olejowy z ziół
Tak, to była ta oliwa. Tez zauważyłam ekstrakty w składzie ale myślę, że jak dałabym czosnek w plasterkach i pokrojoną papryczkę to również powinna wyjść. Zastanawiam się tylko czy dodawać świeżą papryczkę czy suszoną. :unsure:

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23008 przez karolina
Replied by karolina on topic Wyciąg olejowy z ziół
Moim zdaniem lepiej dodać świeżą i po 2-tygodniowej maceracji przecedzić i przelać do ozdobnej butelki i dodać do niej całą suszoną papryczkę.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23018 przez meg
Chyba masz rację i tak zrobię. Zastanawiam się jeszcze czy jak dodam ta suszoną jako dekorację to czy oliwa nie będzie jeszcze nią nasiąkać i robić się jeszcze ostrzejsza. Ale zaryzykuję, najwyżej będą ją rozcieńczać.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23582 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Wyciąg olejowy z ziół
I jak ci wyszła oliwa, Meg? Ja zalałam oliwą świeżą papryczkę i czosnek i już po tygodniu była doskonała oliwa do sałatek. Do tego do octu jabłkowego dorzuciłam różne przyprawy i teraz wystarczy polać sałatę oliwą i octem i gotowe. :)

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23596 przez meg
Moja oliwa też doskonała, dosyć ostra ale taką lubię do sałatek. Nie sądziłam, że to takie proste. Ocet też zrobiłam ale dopiero wczoraj więc jeszcze za wcześnie mówić jak wyszedł. Jestem jednak dobrej myśli.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena