× Ziołolecznictwo

Wyciąg olejowy z ziół

• Gabriela
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu #19571 przez Gabriela
Wyciąg olejowy z ziół was created by Gabriela
Witam, jeśli chodzi o zioła to jestem osobą początkującą w tym temacie. Zainteresowały mnie szczególnie wyciągi olejowe, jestem w trakcie robienia takiego wyciągu z nagietka. Wpadłam na pomysł żeby zrobić tez taki specyfik na włosy. Moje pytanie jest takie, czy dobrym połączeniem była by pokrzywa, skrzyp i szałwia? Wogole czy zioła takie nadają się do przyrządzania wyciągu olejowego na zimno? Są różne olejki do wcierania we włosy, które przyspieszają ich wzrost i odżywiają je, czy przyrządzenie takiego wyciągu z tych ziół ma sens i czy te cenne ziołowe składniki przejdą do oleju?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19580 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Wyciąg olejowy z ziół
Ciekawy temat i myślę, że warto przetestować takie oleje do włosów. Ale myślę, że skrzyp raczej odpada, bo cenny ze względu na krzemionkę a ona raczej nie przejdzie do oleju. Pokrzywę stosuje się przy tłustych włosach i łojotoku, ale głównie na skórę a nie włosy więc w oleju chyba nie za bardzo. A szałwię w jakim celu chcesz stosować? Żeby pokryć siwe włosy czy zdezynfekować skórę? Szałwia nadaje się na olej, ale nie wiem czy w formie oleju przyciemni włosy. :S A może olej rozmarynowy? Ma dużo olejków eterycznych i wzmacnia włosy więc mógłby się sprawdzić w oleju do wcierania we włosy.

• Gabriela
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu #19581 przez Gabriela
Replied by Gabriela on topic O:Wyciąg olejowy z ziół
Chodzi mi o uzyskanie specyfiku który będę mogła wcierać głównie w skórę głowy, pokrzywa poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie, szybszy wzrost włosa. Jeśli chodzi o szałwie to wyczytałam że "Działa na włosy stymulująco, odżywia je, wzmacnia, dzięki niej stają się zdrowsze" Ponadto jeśli ma działanie dezynfekujące, to też wiadomo że im zdrowsza skóra, tym włosy też będą zdrowsze. Tylko nie pomyślałam o tym że rzeczywiście może przyciemniać włosy. Zakupiłam kiedyś indyjski olejek do włosów Vatika, zawiera w składzie ekstrakt z henny, amli i cytryny, też mają właściwości odżywcze i stymulujące włosów, ogólnie też czytałam że olejowanie włosów jest bardzo korzystne dla nich, dlatego pomyślałam że można połączyć polskie zioła z olejem i potem to wcierać w skórę głowy. :)

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19582 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Wyciąg olejowy z ziół
Aha, teraz rozumiem. Ale olejowy specyfik do wcierania w skórę chyba niezbyt się sprawdzi, bo zatykać będzie pory. Na samych włosach sprawdzi się jako maska, albo do wcierania w same końcówki włosów w przypadku ich rozdwajania. Do wcierania w skórę lepszy będzie wodny wyciąg z ziół,ewent. zakonserwowany alkoholem, np. coś takiego jak ten szałwiowy . I wtedy skrzyp też możesz użyć, albo np. łopian jeśli masz przetłuszczające się włosy.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19590 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:Wyciąg olejowy z ziół
Kiedyś była jeszcze woda brzozowa do wcierania w skórę głowy więc może warto i taki wyciąg wypróbować.

• Gabriela
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 1 miesiąc temu #19595 przez Gabriela
Replied by Gabriela on topic O:Wyciąg olejowy z ziół
Dzięki za pomoc, właśnie chciałam się dowiedzieć czy ten olej byłby sensownym rozwiązaniem, w takim razie wypróbuję jakieś przepisy na zioła z alkoholem :)

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #19630 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Wyciąg olejowy z ziół
Hinduski nawet na dzień wcierają we włosy olej, ale to dlatego, że włosy długie i wystawione na ostre słońce. W naszych warunkach rzeczywiście lepsze wyciągi wodne ewent. zakonserwowane alkoholem. Ale wyciągi olejowe są doskonałe do pielęgnacji nieowłosionej skóry, zwłaszcza gdy jest ona sucha. Ja czasami stosuję olej nagietkowy, świetnie sprawdza się na skórze nadwyrężonej słońcem i wiatrem.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena