× Ziołolecznictwo

O:zioła na zapalenie pęcherza

• Malwina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #1916 przez Malwina
zioła na zapalenie pęcherza was created by Malwina
witam,
Moja dorastajaca corka czesto miewa zapalenia pęcherza moczowego. Jakie ziola moga byc tu pomocne? Moze cos do picia nawet profilaktycznie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1924 przez meg
Replied by meg on topic O:zioła na zapalenie pęcherza
Liście brzozy mają właściwości przeciwzapalne i moczopędne. Możesz pić napar z nich albo sok brzozowy. Ten ostatni do dostania w niektórych sklepach ze zdrową żywnością, widziałam też chyba w jakimś hipermarkecie :ohmy: ale na 100% nie jestem pewna.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1939 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła na zapalenie pęcherza
Albo odwar z następujących ziół: po 15 g liści brzozy i ziela janowca, po 10 g naowocni fasoli, kwiatów rumianku i owoców jałowca oraz po 20 g owoców dzikiej róży i ziela skrzypu. 2 łyżki takiej mieszanki zalej 2 szklankami ciepłej wody i gotuj powoli pod przykryciem 2-3 minuty. Pij po pół szklanki między posiłkami.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1949 przez norcia
Replied by norcia on topic O:zioła na zapalenie pęcherza
Powinna jak najczęściej pić sok z selera. Może to być sok wielowarzywny z dużym udziałem selera (najlepiej świeżo wyciskany). No i surówki z selera albo np. przecierana zupa selerowa (bardzo dobra!)

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1965 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:zioła na zapalenie pęcherza
Mam ciotkę, która często miewa zapalenie pęcherza i w ogóle jakieś problemy z nerkami. Wiem, że pija ciągle odwar z perzu, nawet pieląc w ogródku odkłada kłącza perzu, myje je i suszy i ma własny surowiec na cały rok.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1978 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:zioła na zapalenie pęcherza
Przede wszystkim powinnaś pilnować, żeby córka ciepło się ubierała. Z własnego doświadczenia wiem, że z dorastającą panną to nie jest łatwe, bo która założy ciepłe majtki, żeby grubiej wyglądać. Sama, w tym wieku, zakładałam, żeby nie było gadania, a po wyjściu z domu zdejmowałam.B) I też miewałam problemy z pęcherzem.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1996 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła na zapalenie pęcherza
Znalazłam jeszcze taki zestaw ziół na zakażenie dróg moczowych:
po 50 g kwiatów wrzosu i kwiatów nagietka oraz po 25 g kwiatów kasztanowca, korzenia omanu, ziela tymianku i kwiatów bzu czarnego.
Pić po 2/3 szklanki naparu 3-4 razy dziennie. Napar najlepiej robić w termosie, bo powinien naciągać jakąś godzinkę. Wsyp do termosu 2,5 łyżki mieszanki i zalej 3 szklankami wrzątku.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena