× Ziołolecznictwo

Olejek z drzewa herbacianego

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17989 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Mnie też wydawało się, że to to samo, bo kiedyś czytałam, że miejscowi w Nowej Zelandii nazywali tak krzew, który gdzie indziej nazywał się drzewo herbaciane. W badaniu, o którym wspomina barb, różne próbki olejków miały różne właściwości bakteriobójcze i zastanawiam się teraz czy przypadkiem olejek od renomowanego dostawcy nie będzie miał większej mocy. :S Myślę też, że przeciwutleniacze z manuki w stosowaniu zewnętrznym na wiele nie przydadzą się, ale w miodzie do użytku wewnętrznego jak najbardziej. No i jeszcze jedno, miody na miodymanuka.pl mają zbadaną wysoką zawartość czynnika bakteriobójczego, może więc ich olejek manuka też ma takie właściwości? :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #18019 przez muriel
Replied by muriel on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
A nie wiecie czy olejek z drzewa herbacianego można stosować do wewnątrz, np dodawać go do potrawy?

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #18044 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Generalnie olejki do aromaterapii są tylko do użytku zewnętrznego. Niektóre mogą być także do użytku wewnętrznego ale musi to być napisane na opakowaniu. Taki olejek musi bezwzględnie być czysty i dlatego będzie droższy.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #18051 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Muriel, może te drogie są właśnie do użytku wewnętrznego i stąd wysoka cena?

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #18063 przez muriel
Replied by muriel on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Nie wygląda, żeby ten olejek o którym akurat pisałam był do użytku wewnętrznego, bo nic o tym nie piszą. Wprost przeciwnie piszą, że przeznaczony jest do kominków, kapieli i masażu.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #18090 przez bogna
Replied by bogna on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Nuriel, ja nie przejmowałabym się tak bardzo tym czy na olejku piszą czy nie, że nadaje się do użytku wewnętrznego. W końcu chodzi o kilka kropli na kubek czy talerz jakiejś potrawy, a chemiczne dodatki aromatyzujące nie są takie znowu niewinne. I w końcu wdychając taki olejek też go wchłaniasz. No chyba, że chcesz używać go leczniczo w dużych ilościach, wtedy co innego, lepiej kupić np. miód manuka niż sam olejek manuka czy drzewa herbacianego.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #18116 przez weronka
Replied by weronka on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Kupiłam olejek drzewa herbacianego z myślą o leczeniu pojedynczych wyprysków itp ale mam wątpliwości. Otóż w ulotce pisze, żeby nie stosować czystego olejku bezpośrednio na skórę. Jak mam więc likwidować pryszcze, rozpuścić olejek w wodzie? :S Może ktoś używał go w takim celu i wie jak to robić? Wdzięczna będę za wskazówki.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena