× Ziołolecznictwo

Olejek z drzewa herbacianego

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23085 przez Kahita
Replied by Kahita on topic Olejek z drzewa herbacianego
Żadnego? No herabacianego raczej nie. A jeszcze mam pytanie czy olejek herbaciany to jest to samo co olejek manuka, bo są takie. I ten drugi w ogóle nie powinien być stosowany bezpośrednio na skórę, bo jest "mocny".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23089 przez meg
Replied by meg on topic Olejek z drzewa herbacianego
Z tego co ja się orientuję to manuka i drzewo herbaciane to prawie to samo tylko manuka rośnie w Nowej Zelandii a drzewo herbaciane w Australii. I trochę różnią się właściwościami, ale z grubsza są podobne bo to ten sam gatunek krzewu.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23155 przez bogna
Replied by bogna on topic Olejek z drzewa herbacianego
jeśli krzewy tego samego gatunku to i olejki powinny mieć takie same właściwości. Ale dlaczego słyszy się tylko o tym z drzewa herbacianego a nie o manuka?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23170 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Olejek z drzewa herbacianego
Kahita, a wiesz coś więcej o olejku manuka? Bo ja niedawno kupiłam książkę o aromaterapii i jest tam moc olejków ale manuki nie ma. Skoro jest z krzewu podobnego do drzewa herbacianego to może działanie podobne czyli antyseptyczne a przede wszystkim przeciwgrzybicze? Ale jest mocniejszy od drzewa herbacianego?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23179 przez mroowa
Replied by mroowa on topic Olejek z drzewa herbacianego
Olejek manuka jest rzadszy i może dlatego nie tak powszechny. Ale bardzo możliwe, że ma te same właściwości co ten z drzewa herbacianego tylko silniejsze.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena