× Ziołolecznictwo

Olejek z drzewa herbacianego

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17922 przez muriel
Olejek z drzewa herbacianego was created by muriel
Chciałabym kupić olejek z drzewa herbacianego (inaczej manuka). Znalazłam w necie dużo ofert ale ceny bardzo różne od 20 paru zł za flakonik 30 ml po powyżej setki za 10 ml. Przy wszystkich oczywiście zapewnienie, że olejek 100% naturalny. No i zgłupiałam. Nie wiecie czym kierować się przy wyborze? Nie zauważyłam, żeby przy olejku było oznaczenie dotyczące jego klasy, mocy czy coś w tym rodzaju. No i jak wybrać ten prawdziwy, a nie przepłacać? :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17928 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Czym się kierować? Może reputacją sklepu. :S Wiem, ze olejek z drzewa herbacianego należy do tych droższych, więc olejek w cenie 20 zł za 30ml raczej nie jest czystym olejkiem z drzewa herbacianego. A na marginesie olejek może być 100% naturalny, ale to nie znaczy, że jest 100% olejku manuka, bo często go mieszają z tańszymi olejkami. ;)

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17941 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Dokładnie tak, musi to być olejek nie tylko w 100% naturalny ale i w 100% czysty. Ale i tak nie zawsze to co jest napisane, jest prawdziwe. ;) A olejek z drzewa herbacianego należy do średnio drogich i można kupić buteleczkę 10 m już za 20 zł, np stąd: www.drbeta.pl/olejki-eteryczne-c21/oleje...wa-herbacianego-p82/

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17943 przez muriel
Replied by muriel on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Dzięki, Sabinko. Chyba u nich zamówię. Intryguje mnie tylko dlaczego na stronie miodów manuka ten olejek jest taki drogi, może jednak są o różnej mocy?

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17958 przez barb
Replied by barb on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Olejek z drzewa herbacianego i manuka to nie całkiem to samo, choć prawie. Oba pochodzą z podobnych krzewów, tyle, że ten z drzewa herbacianego z Australii a manuka z Nowej Zelandii. Jest jeszcze kanuka, zbliżony do manuki. Dotarłam do badań ( aromatherapy.ir/article/52.pdf ), z których wynika, że najwyższe właściwości bakterio- i grzybobójcze ma olejek z drzewa herbacianego. Nie ma za to prawie wcale przeciwutleniaczy, w które bogaty jest manuka. Poza tym manuka i kanuka maja podobne właściwości. No i olejek manuka jest na świecie droższy od tego z drzewa herbacianego i stad pewnie różnice w cenie. Co więcej w tym samym badaniu jest mowa o tym, że próbki przekazane do badania znacznie różniły się właściwościami, czyli olejek olejkowi jednak nierówny. Ale jak chcesz go używać zewnętrznie to raczej lepiej kupić olejekz drzewa herbacianego.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17967 przez muriel
Replied by muriel on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
No to już wszystko jasne i zamawiam olejek z drzewa herbacianego.Dzięki za info. :)

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #17968 przez winka
Replied by winka on topic O:Olejek z drzewa herbacianego
Cóż, ja widziałam w aptece herbaciany za niecałe 20zł to z pewnością była mieszanka różnych olejków. Czyli olejek manuka kupujemy ze względu na przeciwutleniacze.Dzięki barb za wyszukanie tak przydatnych informacji, szybko można się pogubić w gąszczu nazw. Sądziłam, że Manuka i Herbaciany to ten sam.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena