× Ziołolecznictwo

Zioła wspomagające wypróżnianie

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23860 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic Zioła wspomagające wypróżnianie
Pierwsze slysze, ze ziele serdecznika, kwiat akacji, kwiaty sliwy czy paczki brzozy dzialaja na zaparcia. Za to poza lnem, pomagaja na zaparcia owoce jarzebiny, czarnego bzu, kruszyny i nasiona gorczycy bialej. Ewentualnie kwiaty slazu czy tarniny. No i sa gotowe mieszanki typy Normosan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23866 przez kinga
Replied by kinga on topic Zioła wspomagające wypróżnianie
Polecam herbatki owocowe z jarzębiny, czarnego bzu i róży. Najlepiej z owoców z własnego suszu, bo te ze sklepu, zwłaszcza ekspresowe to same odpady, pestki itp. Jeszcze można ususzyć własne owoce róży i bzu a nawet jarzębina jeszcze gdzie nie gdzie jest. Można dodać jeszcze susz jabłek. Pyszna taka herbatka i lekko reguluje układ trawienny.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23890 przez bogna
Replied by bogna on topic Zioła wspomagające wypróżnianie
Ale czarny bez działa napotnie więc tak do woli chyba nie powinno się pić z niego herbatek.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23959 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Zioła wspomagające wypróżnianie
Coś na czasie: "kompot z dyni wypity na pusty żołądek działa jako środek na zaparcia". Akurat jest świeża dynia więc warto wypróbować.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23965 przez milena
Replied by milena on topic Zioła wspomagające wypróżnianie
Jagoda, a ile tego kompotu trzebaby było wypić, żeby to coś dało?

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36913 przez omena
Replied by omena on topic Zioła wspomagające wypróżnianie
Zatwardzenia to chyba dość częsta przypadłość, u mnie z pokolenia na pokolenie przechodzi. Od zawsze miałam problem.Kiedyś preparatem w tabletkach nabawiłam się hemoroidów, teraz jak mam problem to piję senes.2 torebki wrzucam na szklankę wody i parzę. Mojej siostry synek pije na zatwardzenie taki w saszetkach i rozpuszczalny w wodzie, coś na d się zaczyna , herbatki proponowane w sklepach są podobno niezdrowe bo wypłukują witaminy.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36938 przez Blanc
Replied by Blanc on topic Zioła wspomagające wypróżnianie
To, co pije synek twojej siostry nazywa się dicopeg junior, sama próbowałam i mi pomógł. Myślę, że tobie również pomoże.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena