× Ziołolecznictwo

Zioła wspomagające wypróżnianie

• Kamila
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 7 miesiąc temu #17781 przez Kamila
Zioła wspomagające wypróżnianie was created by Kamila
Odkąd pamiętam zawsze miałam problemy z zaparciami mimo że zdrowo odżywiam się i prowadzę aktywny tryb życia (spacery itp). Znacie jakieś ziółka, które Wam pomogły w takich przypadkach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #17783 przez rayollia
Replied by rayollia on topic O:Zioła wspomagające wypróżnianie
Zielona herbata, siemię lniane, z jedzenia to otręby chyba... Ale generalnie dużo, dużo zielonej herbaty :).

"When love is real, you don't have to show it.
When it is true, then everyone will know."
You and Me, Penny and the Quarters

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #17802 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:Zioła wspomagające wypróżnianie
Znam rewelacyjny sposób i do tego smaczny - jabłuszka! W ich skórkach jest ........ (teraz nie pamiętam nazwy) składnik który czyści jelita i pomaga w wypróżnianiu.

• Kamila
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 7 miesiąc temu #17806 przez Kamila
Replied by Kamila on topic O:Zioła wspomagające wypróżnianie
Siemię i otręby wiem. Siemię czasami piję ale otręby nie za bardzo, bo drażnią mi jelita. A herbata zieloną zaskakujesz mnie. Lubię i pijam, może powinnam pić mocniejszą?
Jabłka jadam regularnie przez cały rok, ale obieram, bo kiedyś skórka przylepiła mi się do ściany żołądka i miałam wielkie problemy.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #17826 przez bogna
Replied by bogna on topic O:Zioła wspomagające wypróżnianie
Kamila napisał:

Jabłka jadam regularnie przez cały rok, ale obieram, bo kiedyś skórka przylepiła mi się do ściany żołądka i miałam wielkie problemy.

A od czego masz zęby? Pewnie nie pogryzłaś tej skórki i dlatego ci się przykleiła. ;)

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #18303 przez margot
Replied by margot on topic O:Zioła wspomagające wypróżnianie
Kahita napisał:

Znam rewelacyjny sposób i do tego smaczny - jabłuszka! W ich skórkach jest ........ (teraz nie pamiętam nazwy) składnik który czyści jelita i pomaga w wypróżnianiu.

To już nie mogę się doczekać świeżych jabłuszek. I truskawki chyba mają podobne właściwości? Nie z powodu skórki tylko pesteczek.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #20588 przez omega
Replied by omega on topic O:Zioła wspomagające wypróżnianie
Domowe sposoby na zaparcia to suszone śliwki i właśnie zioła. Jeśli masz czas to oprócz wyżej wymienionych produktów Twoja dieta może zostać urozmaicona o ziele serdecznika (łyżka ziół na szklanką wrzątku), kwiat akacji (100 g na 1/2 l wody), albo mieszankę kwiatów śliwy i pączków z brzozy. Sprawdzone sposoby mojej babci.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena