× Ziołolecznictwo

syrop z cebuli

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #15577 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:syrop z cebuli
W zupie chyba za długo gotowana, żeby miała własciwości lecznicze. Już lepsza ta herbatka, tylko zastanawiam się nad smakiem, hmm ... smaczna raczej nie będzie. ;)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #15589 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:syrop z cebuli
Bez przesady, jest trochę mdła ale można dodać np. soku z cytryny. Gorsze rzeczy piłam, a w końcu to ma być lekarstwo.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #15611 przez baszka
Replied by baszka on topic O:syrop z cebuli
zuzaa napisał:

Ja robię wg tego przepisu:
250 g obranej i posiekanej cebuli,
250 g miodu,
250 g cukru
1 l wody
Wymieszać cebulę z wodą, miodem i cukrem, ugotować gęsty syrop i zażywać 3 razy dziennie po łyżeczce.

Herbatki nie próbowałam, ale może warto, bo rzeczywiście szybka do roboty. Przy następnym przeziębieniu spróbuję.

Z 1 litra wody to całkiem sporo tego syropu. Rozumiem, że potem przechowujesz go w lodówce. A jak długo się trzyma? wystarczy na cały sezon grypowy?

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #15634 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:syrop z cebuli
No nie, u mnie nie wystarcza, bo nigdy nie robię takiej ilości. :laugh: Robię wg tego przepisu ale zwykle biorę 1-2 cebule i dobieram pozostałe składniki proporcjonalnie. Na jeden atak przeziębienia wystarczy. A trzymam oczywiście w lodówce, tylko przed podaniem wyjmuję wcześniej, żeby się nagrzał.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #15641 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:syrop z cebuli
halina napisał:

Jeśli herbatka z cebuli działa na przeziębienia to pewnie do jakiegoś stopnia działa też zupa, do której dodaje się cebulę?

Na pewno troche dziala i ja zawsze dodaje cebule gotujac wywar a potem na ogol ja przecieram przez sito i dodaje do wywaru.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #15663 przez ania89
Replied by ania89 on topic O:syrop z cebuli
U nas w domu syrop z cebuli to tradycyjny lek na kaszel. Leczyła nim babcia, leczyła mama i teraz ja leczę, bo naprawdę skuteczny i bez efektów ubocznych. :)

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #15725 przez andrea
Replied by andrea on topic O:syrop z cebuli
Ja tez robie czesto syrop z cebuli ale ide na latwizne czyli wrzucam cebule do sokowirowki, do soku dodaje miod i gotowe!

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena