× Ziołolecznictwo

Zioła na sen

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #14847 przez Inka
Replied by Inka on topic O:Zioła na sen
Może i mak trochę zadziałał, ale to chyba nie najzdrowszy sposób na sen. I myslę, że w tym makowcu zadziałał też cukier i cała reszta, bo mnie po cistach też chce się spać. ;)

Ciesz się życiem, póki możesz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #14858 przez Agnes
Replied by Agnes on topic O:Zioła na sen
Coś w tym maku musi być, bo ja sobie przypominam jak moja babcia mówiła, że kiedyś na wsi jak małe dziecko płakało to dawało mu się maku i szybko zasypiało. ;)

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #14869 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:Zioła na sen
Uspokajajace i lekko nasenne dzialanie maja kwiaty maku, ale moze w ziarnie tez jest skladnik dzialajacy podobnie.

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #14882 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Zioła na sen
A co z walerianą czyli kozłkiem? Ma działanie uspokajające więc może ułatwiać zasypiania. Myślę, że dobra byłaby jako składnik mieszanki nasennej.

Więcej
9 lata 6 dni temu #14889 przez atuiza
Replied by atuiza on topic O:Zioła na sen
Ja tez raczej słyszałam o melisie. Jeśli chodzi o jakieś tabletki to brałam kiedyś Valused ale w moim wypadku nie pomagał :(

Więcej
9 lata 6 dni temu #14895 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:Zioła na sen
a ten Valused to ziołowy środek? Ja zauwazyłam, że jakie bym nie brała tabletki ziołowe to na mnie nie działaja, za to działa zwykły napar z ziółek. ;) Oczywiście na prawdziwą bezsenność ziółka nie pomogą ale takie na takie lekkie zaburzenia snu i owszem.

Więcej
9 lata 4 dni temu #14915 przez halina
Replied by halina on topic O:Zioła na sen
sabina napisał:

A co z walerianą czyli kozłkiem? Ma działanie uspokajające więc może ułatwiać zasypiania. Myślę, że dobra byłaby jako składnik mieszanki nasennej.

Mnie zapach waleriany kojarzy się z nerwicą i histerią. Pewnie dlatego, ze miałam kiedyś w pracy znerwicowaną panią, która ciągle zażywała walerianę i cały pokój wypełniony był tym zapachem. Ale w mieszankach pewnie jest ok.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena