× Ziołolecznictwo

marzanka wonna - na co?

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #147 przez milena
marzanka wonna - na co? was created by milena
W lesie koło mojej działki jest bardzo dużo marzanki wonnej. Niedługo chyba zakwitnie. Słyszałam, że ona ma także właściwości lecznicze, ale nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat. Czy ktoś wie czy marzanka jest lecznicza? Jeśli tak, to co leczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #155 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:marzanka wonna - na co?
Dobrze, że przypomniałas marzankę. Ja ją stosowałam kiedys do ziołowych poduszek zapachowych. Działa lekko nasennie. Nie wiem czy można ja stosowac doustnie. Może ktos odezwie sie jeszcze.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #156 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:marzanka wonna - na co?
Zapomniałam dodac, że marzanka świeża nie pachnie, ale po ususzeniu ma bardzo przyjemny zapach, przypominający świeże sianko.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #168 przez malutka
Replied by malutka on topic O:marzanka wonna - na co?
Rzeczywiście marzanka działa uspokajająco i wyciszająco ale stosowana jest przede wszystkim na żylaki. Na żylaki najlepiej działa w mieszance pół na pół z kwiatami kasztanowca. Ale cos mi chodzi po głowie, że nie można jej za długo stosować, więc sprawdź jeszcze.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #172 przez ewak
Replied by ewak on topic O:marzanka wonna - na co?
W dużych dawkach i stosowanych odpowiednio długo marzanka może być szkodliwa, bo zmniejsza krzepliwość krwi i może uszkodzić wątrobę. A poza tym chyba jest pod ochroną, więc i tak nie można jej zbierać.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #199 przez milena
Replied by milena on topic O:marzanka wonna - na co?
Nie wydaje mi się, aby marzanka była pod ochroną. U mnie jest jej mnóstwo, całe marzankowe polany. Gdzie indziej też widziałam ją w dużych ilościach. Więc dlaczego pod ochroną?

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #239 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:marzanka wonna - na co?
Pewnie jest jej mało i dlatego jest pod ochroną. Ale w "moim" lesie jest jej też bardzo, bardzo dużo.
Właśnie wróciłam z porannego spaceru w lesie. W nocy popadało wreszcie i zapach lasu jest niesamowity. Przy okazji nazbierałam trochę marzanki do suszenia. Już przekwitła, ale to nie ma znaczenia, liście po zasuszeniu powinny pchnąć i dodam je do poduszki zapachowej.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena