× Ziołolecznictwo

zioła na kontuzję

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1225 przez kinga
zioła na kontuzję was created by kinga
Doznałam głupiej kontuzji. Pędzący mały (naprawdę mały) piesek walnął mnie w kolano. Chciałam go zatrzymać i wysunęłam nogę do przodu a on z całym impetem uderzył mnie w wewnętrzną stronę kolana. Byłam bliska zemdlenia z bólu. Stało się to przedwczoraj a kolano nadal strasznie boli. Nie mogę dostać się do chirurga, rodzinna zaleciła okłady z kwasu bornego, ale nie widzę poprawy. Wiem, że zioła mogą być pomocne w takich przypadkach. Jakie? Pić czy robić okłady?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1251 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:zioła na kontuzję
nie wiem jakie zioła sa dobre na stłuczenia ale wiem że
można robić okłady z liścia kapusty tylko trzeba go słuc
tłuczkiem do mięsa.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1255 przez anka
Replied by anka on topic O:zioła na kontuzję
Tak, kapusta jest dobra. A z ziół, nieoceniona na kontuzje jest arnika. Najwygodniej kupić arnikę homeopatyczną i zażywać co parę godzin granulki. A jeśli nie to kup zioła i przygotuj odwar: pół łyżki suszonych kwiatów zalej 2 szklankami ciepłej wody i łagodnie gotuj 5 minut. Przecedź, dodaj 50 g gliceryny i łyżeczkę octu i rób z tego okłady na kolano. Pomaga lepiej niż kwas borny.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1292 przez norcia
Replied by norcia on topic O:zioła na kontuzję
Poza arniką, która rzeczywiście jest doskonała na wszelkiego rodzaju stłuczenia, możesz do okładów wykorzystać również hyzop, kwiat kasztanowca i nagietka.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1398 przez ruda
Replied by ruda on topic O:zioła na kontuzję
Teraz ja potłukłam się, nie kolano tylko staw w kostce, ale leczenie chyba będzie takie samo. Pomogły ci, kinga, któreś z proponowanych tu sposobów? Nie mam ziół w domu i chcę dokuśtykać jakoś do apteki ale dobrze byłoby wiedzieć co ci pomogło. Na razie zrobiłam okład z kapusty, bo kapustę akurat miałam.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1401 przez kinga
Replied by kinga on topic O:zioła na kontuzję
Właściwie to kolano już mnie nie boli, chyba, że jakoś krzywo stąpnę. Stosuję arnikę homeopatyczną i rzeczywiście jest niezastąpiona. Pierwszego dnia brałam ją co 3-4 godziny, drugiego trzy razy dziennie, potem 2 razy dziennie. Potencja 9CH. Problem tylko z częstym zażywaniem, bo trzeba pilnować odstępów ok.godzinnych od jedzenia, ale jakoś dało się to przeżyć. Robiłam też okłady z kapusty, na zmianę z kwasem bornym. Jest dobrze i nie wybieram się już do lekarza. Dzięki za porady, dziewczyny.:)

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1591 przez starzynka
Replied by starzynka on topic O:zioła na kontuzję
kontuzje i tp urazy,to moja specjalność.Nie w sensie leczenia,li tylko doznawania tychże urazów.Mam zawsze pod ręką nalewkę żywokostową do nacierania,no i naokoło siebie mnóstwo rosnącego żywokostu.
Zywokost w/g mnie nie doceniany,a bardzo skuteczny.Już widzę jak lekarze trzęsą się z oburzenia.
Ktoś tu kiedyś pisał o bólu nadgarstka.Też taki ból i obrzęk wyleczyłam nalewką żywokostową

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena