× Ziołolecznictwo

zioła i zwierzęta

• krystyna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 7 miesiąc temu #11809 przez krystyna
zioła i zwierzęta was created by krystyna
Witam,
Mam nietypowe pytanie o zioła. Mój pies cierpi na powtarzające się zapalenie pęcherza i nerek. Dostaje antybiotyki i wydaje mi się, że jest już nimi mocno osłabiony. :( Zastanawiam się czy nie dawać mu ziół alternatywnie albo uzupełniająco do antybiotyków. Co o tym sądzicie? Czy zioła działają tak samo na zwierzęta jak na ludzi? Co w takim razie z dawkowaniem? przyjąć za podstawę wagę? Pies ma ok.30 kg czyli połowa przeciętnej wagi człowieka, a więc dawać mu połowę dawki dla człowieka? Wdzięczna będę za odpowiedź. Pozdrawiam - Kryśka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #11823 przez Wega
Replied by Wega on topic O:zioła i zwierzęta
Wg mnie zioła działają też na zwierzęta, problem tylko jak skłonić psa do wypicia takich ziółek. A co do dawki to chyba możesz dawać psu tyle co człowiekowi, o ile uda ci się wcisnąć taką ilość w psa.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #11843 przez norcia
Replied by norcia on topic O:zioła i zwierzęta
Z psem nie jest tak źle, można mu ziółka mieszać np. z odrobiną rosołu i wychlepie wszystko. :) Gorzej z kotem, ten nie da sobie wcisnąć żadnych ziół.

• malina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 7 miesiąc temu #11870 przez malina
Replied by malina on topic O:zioła i zwierzęta
norcia napisał:

Z psem nie jest tak źle, można mu ziółka mieszać np. z odrobiną rosołu i wychlepie wszystko. :)

Mój nie tknie tego,nawet gdyby to był sam rosół jedynie z domieszką jakiegoś ziółka. ;) Nawet z tabletkami mam problem. :( :(

• krystyna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 7 miesiąc temu #11901 przez krystyna
Replied by krystyna on topic O:zioła i zwierzęta
Dziękuję za odpowiedzi. Mój pies nie jest tak wybredny jak pupil Maliny i ziółka wymieszane z rosołkiem wypije. :) Tak przynajmniej mi się wydaje. A co proponujecie na powracające zapalenia układu moczowego? Soku z żurawiny nie wypije, ale z ziołami wymieszanymi z pokarmem czy właśnie rosołem raczej nie będzie problemu.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #11907 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zioła i zwierzęta
Jest mnostwo ziol na drogi moczowe, ale najczesciej stosowane sa chyba przetwory z lisci brzozy. Mysle, ze dla pieska to bedzie dobre ziolko, bo nie ma specjalnie zapachu ani smaku. Najlepiej nazbieraj sobie sama lisci, bo niebawem beda. Potem ususz i bedzie miala wlasny surowiec na napary czy odwary. Jesli pies jest na gotowanej karmie to mysle, ze mozesz dodawac pokrojone liscie brzozy pod koniec gotowania.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #11923 przez karolina
Replied by karolina on topic O:zioła i zwierzęta
A pietruszkę twój psiak jadłby?
Zobacz jakie są lecznicze właściwości pietruszki .

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena