× Ziołolecznictwo

zioła na uporczywe zapalenia pęcherza

• kamila
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 8 miesiąc temu #11516 przez kamila
Od prawie 3 lat nawracają mi zapalenia pęcherza. Biorę oczywiście antybiotyki i przechodzi ale po 3-4 miesiącach zapalenie wraca. Już ręce mi opadaja. Miałyście coś takiego? Czy stałe (codzienne) picie ziółek może pomóc? Chodzi mi nie tyle o wyleczenie, tylko żeby nie było nawrotów po wyleczeniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11525 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:zioła na uporczywe zapalenia pęcherza
No to najlepiej popijaj sok z zurawiny. Podobno zwalczyc nim mozna zapalenie pecherza, ale nie ryzykowalabym z samym sokiem przy istniejacym zapaleniu. Jednak profilaktycznie przy nawracajacych zapaleniach jak najbardziej. :)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11548 przez kinga
Replied by kinga on topic O:zioła na uporczywe zapalenia pęcherza
Tu masz cały wątek na temat ziół w zapaleniu pęcherza .

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #17685 przez Wega
Z pęcherzem nie ma żartów, bo zapalenie może przenieść się na nerki. Myśle, że najlepiej wyleczyć zapalenie standardową terapią a potem pić ziółka, żeby zapobiec nawrotom.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #17734 przez petitka
Replied by petitka on topic O:zioła na uporczywe zapalenia pęcherza
Kamila, najlepiej kup sobie w aptece gotowe zestawy ziołowe na pęcherz albo nawet tabletki ziolowe (sporo tego jest). Bo zioła najlepiej działają parzone razem a po co samemu eksperymentować ze składem.

• kamila
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #17868 przez kamila
Replied by kamila on topic O:zioła na uporczywe zapalenia pęcherza
Dziękuję wszystkim za pomoc, jesteście kochane. :) Już kupiłam sok z żurawin i Urosan ale ziółka też nazbieram i nasuszę, bo większość z tych które np. wchodzą w skład Urosanu, rośnie na mojej działce. A żurawina strasznie kwaśna, zastanawiam się czy można pić ziółka z dodatkiem soku z żurawiny i np. miodu czy lepiej wszystko osobno. Co mi radzicie? No i jak długo pić to wszystko?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #17908 przez Wega
Dodatek miodu zapewne nie przeszkodzi, sam jest zresztą bakteriobójczy. A pic powinnaś przez kilka tygodni i dodatkowo w okresie większego ryzyka zachorowania.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena