× Ziołolecznictwo

olejki eteryczne

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10635 przez krycha
olejki eteryczne was created by krycha
Widziałam fajny kominek do aromaterapii i zastanawiam się nad kupnem, ale trochę bez sensu byłby zakup dla samego zapachu olejków, więc się waham. Czy któraś z Was stosuje olejki do celów terapeutycznych? Działają? Jakie i na co? A jak poznać, że olejek jest prawdziwym naturalnym olejkiem eterycznym, a nie chemią w buteleczce?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10640 przez milena
Replied by milena on topic O:olejki eteryczne
Ja stosuję i uważam, że są skuteczne.:) Zawsze w przypadku kataru używam olejku eukaliptusowego, ułatwia oddychanie i katar szybciej mija, polecam go zwłaszcza w przypadku dzieci zamiast kropli do nosa, które mogą czynić więcej szkody niż pożytku. Poza tym regularnie używam olejku lawendowego, który uspokaja, wycisza i ułatwia zasypianie. Stosuję go także u dzieci, gdy nie mogą zasnąć. Nie mam kominka, ale może kupię. Olejki daję po prostu na chusteczkę albo piżamę czy poduszkę.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10652 przez ulka
Replied by ulka on topic O:olejki eteryczne
Ja mam kominek od kilku lat i muszę powiedzieć, że na początku to nawet często go stosowałam, ale już od dłuższego czasu tylko kurzy się na półce. Dobrze, ze mi przypomniałaś, zamawiam olejki i aromatyzuję się. A olejków nie kupuj na przypadkowych stoiskach czy drogeriach tylko w wyspecjalizowanych sklepach. Powinny być w buteleczkach z ciemnego szkła.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10666 przez Wega
Replied by Wega on topic O:olejki eteryczne
Ja używam kominka do olejków i to nawet w pracy. W pracy głównie olejek miętowy, rozmarynowy lub geraniowy (pobudzają i rozjaśniają umysł) a w domu raczej olejki wyciszające głównie lawendowy i sandałowy. Doskonale odpręża olejek różany, ale niestety bardzo drogi.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10696 przez krycha
Replied by krycha on topic O:olejki eteryczne
I tak szczerze, to działa?

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10708 przez Wega
Replied by Wega on topic O:olejki eteryczne
Działa.:laugh: Nie sądzę żeby to był efekt placebo.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10720 przez krycha
Replied by krycha on topic O:olejki eteryczne
Już nabyłam kominek i zestaw podstawowych olejków, na razie tych tańszych ale może potem szarpnę się na te droższe. Na razie mam jeden mały problem z moim partnerem, bo uważa za dużo tych zapachów w domu.:( No ale to pewnie dlatego, że na początek testuję różne olejki i kominek pali się praktycznie non stop. Może jak przejdę na jeden konkretny to zapach będzie łatwiejszy do strawienia.:S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena