× Choroby i niedyspozycje

Ropień w pępku! Co robić?

• Valency
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #9597 przez Valency
Ropień w pępku! Co robić? was created by Valency
Zrobił mi się jakiś wrzód czy ropień dokładnie w pępku. Pępek jest zaczerwieniony i czasami wypływa z niego ropa.:( Żadnego przekłuwania pępka nie miałam i nie mam pojecia skąd się wziął, bo codziennie dokładnie myję się.:S Najgorsze, że to cholerstwo strasznie boli, nie mogę wogóle schylić się, cały czas na baczność! Już chce mi się ryczeć. Płukałam wodą utlenioną i rivanolem ale nie widze poprawy.:( Co jeszcze mogę zrobić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #9602 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:Ropień w pępku! Co robić?
Musiałaś czymś go zadrapać jeśli zrobił się ropień. Ja przemywałabym dalej rivanolem i robiła okłady z rumianku, na zmianę z babką. Okłady powinny być cały czas ciepłe. No i możesz spróbować też szałwii, która doskonale wyciąga ropę.

• belladonna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #9612 przez belladonna
Replied by belladonna on topic O:Ropień w pępku! Co robić?
Mnie kiedys paprala sie ranka po piercingu, trwalo to niestety dlugo, cale tygodnie.:( Smarowalam tribackiem, to taki potrojny antybiotyk stosowany na tradzik, ktory mozesz dostac bez recepty.

• paulina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #9619 przez paulina
Replied by paulina on topic O:Ropień w pępku! Co robić?
Idź do lekarza, bo pępek to nieciekawe miejsce na ropień. Nie ma wietrzenia i bakterie mnożą się tam jak oszalałe. I jeszcze może się to rozejść po całym orgnizmie i wtedy dopiero będzie problem.;)

• Valency
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #9624 przez Valency
Replied by Valency on topic O:Ropień w pępku! Co robić?
Dzięki dziewczyny za porady. Już mi poprawia się, wyleciało z pępka coś w rodzaju krostki i od razu lepiej.:cheer: Może to byłczop wrzodu?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #9652 przez ewak
Replied by ewak on topic O:Ropień w pępku! Co robić?
Dobrze, że Ci się poprawiło, zwłaszcza, że wrzody w tym miejscu są bardzo bolesne i trudne do wyleczenia. Podaję skuteczny sposób na nawet uporczywe wrzody w pępku, może przyda się komuś innemu. Trzeba mianowicie robić gorące okłady z siemienia lnianego. 50 g rozdrobnionych nasion zalewamy pół szklanki wrzącej wody, mieszamy, zagotowujemy, odstawiamy na kilka minut, zawijamy w płótno i przykładamy na pępek. Okład powinien być cały czas gorący, więc najlepiej położyć na niego folie i np. termofor, albo przytrzymywać ręka. No i jak wystygnie to zmieniać na nowy.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena