× Choroby i niedyspozycje

nocne skurcze łydki

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #9501 przez nefertiti
Replied by nefertiti on topic O:nocne skurcze łydki
z doświadczenia wiem, że jak brakuje mi magnezu w organizmie to mam takie denerwujące skurcze w nocy, dlatego najlepiej brać np. magnezin i ograniczyć picie kawy, alkoholu i coli bo te płyny niestety najbardziej wypłukują magnez

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #9509 przez ulka
Replied by ulka on topic O:nocne skurcze łydki
Nadmiar białka i wapnia tez może wiązać magnez, więc najlepiej z niczym nie przesadzać. Ale jak ju z objawy się pojawią to ja brałabym tabletki z magnezem.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #9521 przez patison
Replied by patison on topic O:nocne skurcze łydki
zdecydowanie magnes i masaże !

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #10064 przez gemma
Replied by gemma on topic O:nocne skurcze łydki
Takie skurcze mogą być też spowodowane zbyt dużymi dawkami magnezu, więc lepiej nie przesadzać ;)

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #10072 przez karolina
Replied by karolina on topic O:nocne skurcze łydki
Nie słyszałam, żeby nadmiar magnezu powodował skurcze łydki, ale faktem jest, że powinny być zachowane proporcje między poszczególnymi minerałami. Więc np. jak za dużo magnezu a mało wapnia to magnez jest nieprzyswajany. I może wtedy powoduje skurcze łydki? W każdym bądź razie lepiej jest brać magnez w postaci chelatu, który jest lepiej przyswajalny, no i poza tym odpowiednio się odżywiać, żeby innych minerałów nie brakowało.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #10235 przez Gozdzichowa
Replied by Gozdzichowa on topic O:nocne skurcze łydki
no wiec tak, oczywiscie podstawowym zrodlem wystepowania skurczow w nogach jest brak magnezu, najlepiej przez kilka dni lyknac po 1 - 2 tabletki albo wypic rozpuszczony. Jesli nie chcesz brac magnezu zjedz duzego pomidora! wiem to od lekarza! powodzenia

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #10239 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:nocne skurcze łydki
Myślisz, że 1 pomidor zawiera wystarczającą dawkę magnezu? A może zjeść do kolacji pomidora, a przed snem wypić jeszcze dobre kakao? Kakao (nie czekolada pitna!) ma dużo magnezu a dodatkowo w takim pitnym magnez występuje razem z wapniem z mleka więc powinien być dobrze przyswajalny.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena