× Choroby i niedyspozycje

bolesne zgrubienia na stopie

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8355 przez honorata
Replied by honorata on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
halszka napisał:

Wydaje mi się że ja mam to samo co ty.Nie wiem jaka jest przyczyna (płaskostopie ...czy ja wiem :S ) ale wiem co mi pomaga.Pomaga masaż uciskowy bolącego miejsca.Weź stopę w ręce i kciukiem masuj zgrubienie ruchami kolistymi.Trzeba powtarzać co jakiś czas,ale pomaga,przynajmniej w moim przypadku.:)

Masaz rzeczywiscie pomaga, zgrubienie nie mija ale po masazu nie boli i mozna bez problemu chodzic. Mysle, ze jak bede czesciej masowac to i samo zgrubienie rozejdzie sie. :) Dziekuje za rade. Ale swoja droga ciekawe jaka jest tego przyczyna.:huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8367 przez karolina
Replied by karolina on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Może jakiś meridian ma tam swoje zakończenie i masując ten punkt odblokowujesz kanał energetyczny?:S

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8377 przez honorata
Ciekawe, a jak to sprawdzic?

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8379 przez karolina
Replied by karolina on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Z tego co pamiętam to przez podeszwę idzie meridian nerek, ale trzeba sprawdzić czy idzie dokładnie do bolącego miejsca. Spróbuj coś wyguglować. Ale jeśli masaż pomaga, to po prostu powtarzaj go kilka razy dziennie. No bo na tym polega odblokowywanie kanałów energetycznych.

• danka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8453 przez danka
Replied by danka on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
jolka napisał:

Moj ojciec ma cos takiego na piecie. Czy to moze byc to samo? Mowilam mu o masazu, ale mowi ze to mu nie pomaga. Tyle tylko, ze nie jestem pewna czy wogole robil.

To pewnie tzw ostrogi czyli zupelnie co innego.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8497 przez anka
Replied by anka on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Najprawdopodobniej masz płaskostopie poprzeczne i od chodzenia robi ci się odgniotek na stopie. Ja czasami to tez mam. Zamiast chodzić po lekarzach spraw sobie wkładki na płaskostopie poprzeczne i zobacz co będzie. Dostaniesz je w niektórych sklepach obuwniczych i nawet w hipermarketach na dziale obuwniczym.:)

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #8811 przez honorata
karolina napisał:

Z tego co pamiętam to przez podeszwę idzie meridian nerek, ale trzeba sprawdzić czy idzie dokładnie do bolącego miejsca.

Znalazlam rysunek stopy z zaznaczonymi punktami refleksyjnymi i wynika z niego, że boli mnie punkt splotu słonecznego.:S Co to moze oznaczac???

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena