× Choroby i niedyspozycje

bolesne zgrubienia na stopie

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8239 przez honorata
bolesne zgrubienia na stopie was created by honorata
Od dluzszego czasu pojawia mi sie i znika bolesne zgrubienie na podeszwie stopy. Najpierw myslalam, ze to skarpetka mi sie tak odcisnela, ale okazalo sie ze nie. I to zgrubienie pojawia sie tylko na jednej stopie. Nie pomaga scieranie pumeksem. Czasami jest tak dotkliwe, ze mam trudnosci z chodzeniem, potem samo cofa sie, ale powraca po jakims czasie. Wie ktos co moze byc przyczyna i jak sie tego pozbyc definitywnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8242 przez chuda
Replied by chuda on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
A nie masz płaskostopia poprzecznego? Ja miałam podobnie i okazało się, że to płaskostopie. Wkładki do butów załatwiły sprawę.

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8249 przez honorata
Replied by honorata on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Nic mi o tym nie wiadomo. Jak mam to sprawdzic?

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8257 przez chuda
Replied by chuda on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Prześwietleniem. Jeśli jesteś szczupła, dużo chodzisz na wysokich obcasach i masz już powyżej trzydziestki to możliwe, że to płaskostopie poprzeczne. A czy masz te bóle niezależnie od tego w jakich butach chodzisz? Może masz jakieś felerne buty?

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8310 przez honorata
Replied by honorata on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Wydaje mi sie, ze niezaleznie od butow, ale poobserwuje jeszcze, bo na 100% nie jestem pewna. Ten bol pojawia sie nagle ... nie boli i nagle zaczyna bolec i to nie w czasie np dluzszego chodzenia, wiec pewnie nie od butow. Ale faktem jest, ze boli tylko jak chodze czy stoje. Jak siedze to nic mnie nie boli.

• halszka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8331 przez halszka
Replied by halszka on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Wydaje mi się że ja mam to samo co ty.Nie wiem jaka jest przyczyna (płaskostopie ...czy ja wiem :S ) ale wiem co mi pomaga.Pomaga masaż uciskowy bolącego miejsca.Weź stopę w ręce i kciukiem masuj zgrubienie ruchami kolistymi.Trzeba powtarzać co jakiś czas,ale pomaga,przynajmniej w moim przypadku.:)

• jolka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #8338 przez jolka
Replied by jolka on topic O:bolesne zgrubienia na stopie
Moj ojciec ma cos takiego na piecie. Czy to moze byc to samo? Mowilam mu o masazu, ale mowi ze to mu nie pomaga. Tyle tylko, ze nie jestem pewna czy wogole robil.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena