× Choroby i niedyspozycje

co na grypę?

• paulina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 8 miesiąc temu #2708 przez paulina
Replied by paulina on topic O:co na grypę?
Ja też koncentruję się na zapobieganiu i od jesieni do wiosny pije codziennie wodę z sokiem z cytryny i miodem (na szklankę gorącej wody sok z połówki cytryny i łyżeczka miodu). Jak grypa już stuka do drzwi to dorzucam do tego sok z malin i imbir. Na mnie to działa doskonale i polecam wszystkim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2734 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:co na grypę?
Ja jak tylko przemarznę, zwłaszcza w okresie grypowym, to natychmiast po przyjściu do domu robię sobie gorącą kąpiel z gorczycą. Rozgrzewa niesamowicie, zwłaszcza gdy zmarznie się w nogi. Potem oczywiście piję herbatki, o których już inni pisali.

• zulika
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 7 miesiąc temu #2738 przez zulika
Replied by zulika on topic O:co na grypę?
A jak przygotowujesz tą kąpiel gorczycową?

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2744 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:co na grypę?
Dla ścisłości ta kąpiel gorczycowa dotyczy tylko stóp. Biorę garść gorczycy (takiej jak do kiszenia ogórków) zalewam litrem gorącej wody, odstawiam na parę minut, potem wlewam to do miski, dolewam tyle wody, by całe stopy były zanurzone. Woda powinna być gorąca, ale oczywiście nie parzyć, bo już sama gorczyca rozgrzewa wystarczająco. Trzymam stopy w tej kąpieli póki nie ostygnie. Po wytarciu nóg nakładam jeszcze ciepłe skarpetki i wypijam gorącą herbatkę, najlepiej z malinami, cytryną i miodem. Polecam. :)

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2770 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic O:co na grypę?
A czosnku nie stosujecie? Ja przy pierwszych oznakach infekcji robię na noc gorące mleko z miodem i czosnkiem i aplikuję je całej rodzinie.

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2784 przez malutka
Replied by malutka on topic O:co na grypę?
A nie wiecie czy kiszony czosnek, taki jak z kiszonych ogórków, też działa bakteriobójczo? Taki czosnek mogłabym jeść, bo wcale nie śmierdzi, ale czy działa?:S

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #2792 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic O:co na grypę?
Z tego co słyszę naokoło to na infekcje górnych dróg oddechowych stosuje się świeży czosnek. Ale jeśli nie możesz go jeść to jedz kiszony, pewnie też działa tylko nie tak silnie.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena