× Choroby i niedyspozycje

co na grypę?

• marcin
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 10 miesiąc temu #794 przez marcin
co na grypę? was created by marcin
Witam

znacie jakies domowe sposoby na grype?

Pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #795 przez ewak
Replied by ewak on topic O:co na grypę?
Witaj Marcinie,

Czyżby grypa juz grasowała? Pewnie to nie grypa, tylko zwykle przeziębienie. Ale naturalnych sposobów i na grypę i na przeziębienie znajdziesz sporo w artykule Grypa i przeziębienie .
Nic tylko kurować się samemu.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #937 przez olga
Replied by olga on topic O:co na grypę?
Najlepiej od razu zrobić sobie gorącą kąpiel (może być tymiankowa), wypić herbatkę lipową z sokiem malinowym i pod pierzynę. I zostać tam przez 3 dni! Grypa nie wytrzyma tego i sama sobie pójdzie.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #1380 przez anka
Replied by anka on topic O:co na grypę?
Dużo pić; gorące herbatka z lipy albo kwiatów czarnego bzu, najlepiej z sokiem malinowym albo jeżynowym, jeśli jest gorączka to okłady z octu na stopy i łydki i przeczekać grypę w domu, najlepiej w łóżku.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #1672 przez anka
Replied by anka on topic O:co na grypę?
Teraz ja z kolei złapałam jakąś paskudną infekcję i to chyba jakąś odzwierzęcą, bo byłam 3 dni temu u znajomych a ich pies i kot byli chorzy (zapalenie gardła, katar), no i teraz ja mam to samo. Piję więc herbatki oczyszczające La Karnity; na zmianę mandarynkową z mniszkiem i cytrynową z błonnikiem. Do tego dodaję świeże owoce róży, które mam przygotowane do suszenia i soku malinowego. Nawet dobrze to smakuje i wygląda, że pomaga.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2515 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:co na grypę?
Ja od 3 lat nie miałam żadnej grypy ani nawet infekcji. Stosuję zapobieganie metodą mojej babci, a mianowicie od jesieni do wiosny popołudniu i wieczorem piję już tylko herbatki ze wszelkiego rodzaju "harapuci" (określenie mojej babci)tzn. mieszankę suszonych owoców (róża, bez czarny, aronia, głóg) słodzoną miodem i naturalnym sokiem z malin. Do tego staram się jeść dużo warzyw (w tym kapusty kiszonej) i owoców. No i nic się mnie nie łapie, a wcześniej co roku miałam kilka infekcji. Aha i jeszcze staram się przebywać jak najwięcej na powietrzu i unikać zatłoczonych środków komunikacji (można wyjść wcześniej z domu i przejść się spacerkiem do pracy czy do szkoły). Polecam wszystkim. :)

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu - 13 lata 6 miesiąc temu #2693 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:co na grypę?
A teraz gdy grypa szaleje wokół, szczególnie dbam o higienę; ciągle myję ręce i przecieram klamki i jako jedyna w moim otoczeniu nie choruję.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena