× Choroby i niedyspozycje

co na grypę?

• marcin
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 tydzień temu #794 przez marcin
co na grypę? was created by marcin
Witam

znacie jakies domowe sposoby na grype?

Pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 1 tydzień temu #795 przez ewak
Replied by ewak on topic O:co na grypę?
Witaj Marcinie,

Czyżby grypa juz grasowała? Pewnie to nie grypa, tylko zwykle przeziębienie. Ale naturalnych sposobów i na grypę i na przeziębienie znajdziesz sporo w artykule Grypa i przeziębienie .
Nic tylko kurować się samemu.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #937 przez olga
Replied by olga on topic O:co na grypę?
Najlepiej od razu zrobić sobie gorącą kąpiel (może być tymiankowa), wypić herbatkę lipową z sokiem malinowym i pod pierzynę. I zostać tam przez 3 dni! Grypa nie wytrzyma tego i sama sobie pójdzie.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #1380 przez anka
Replied by anka on topic O:co na grypę?
Dużo pić; gorące herbatka z lipy albo kwiatów czarnego bzu, najlepiej z sokiem malinowym albo jeżynowym, jeśli jest gorączka to okłady z octu na stopy i łydki i przeczekać grypę w domu, najlepiej w łóżku.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1672 przez anka
Replied by anka on topic O:co na grypę?
Teraz ja z kolei złapałam jakąś paskudną infekcję i to chyba jakąś odzwierzęcą, bo byłam 3 dni temu u znajomych a ich pies i kot byli chorzy (zapalenie gardła, katar), no i teraz ja mam to samo. Piję więc herbatki oczyszczające La Karnity; na zmianę mandarynkową z mniszkiem i cytrynową z błonnikiem. Do tego dodaję świeże owoce róży, które mam przygotowane do suszenia i soku malinowego. Nawet dobrze to smakuje i wygląda, że pomaga.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2515 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:co na grypę?
Ja od 3 lat nie miałam żadnej grypy ani nawet infekcji. Stosuję zapobieganie metodą mojej babci, a mianowicie od jesieni do wiosny popołudniu i wieczorem piję już tylko herbatki ze wszelkiego rodzaju "harapuci" (określenie mojej babci)tzn. mieszankę suszonych owoców (róża, bez czarny, aronia, głóg) słodzoną miodem i naturalnym sokiem z malin. Do tego staram się jeść dużo warzyw (w tym kapusty kiszonej) i owoców. No i nic się mnie nie łapie, a wcześniej co roku miałam kilka infekcji. Aha i jeszcze staram się przebywać jak najwięcej na powietrzu i unikać zatłoczonych środków komunikacji (można wyjść wcześniej z domu i przejść się spacerkiem do pracy czy do szkoły). Polecam wszystkim. :)

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #2693 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:co na grypę?
A teraz gdy grypa szaleje wokół, szczególnie dbam o higienę; ciągle myję ręce i przecieram klamki i jako jedyna w moim otoczeniu nie choruję.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena