× Choroby i niedyspozycje

hirsutyzm

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7663 przez asiulandia
hirsutyzm was created by asiulandia
Ostatnio duzo czytam o tej przypadłości która charakteryzuje się nadmierny owłosieniem u kobiet, ja jako brunetka zawsze miałam problem z włosami na nogach, mam też lekki meszek na posladkach i brzuchu, ale obserwując ostatnio moją córkę zauwazyłam u niej meszek na twarzy i nie chodzi tu o przysłowiowy wąsik ale delikatne włoski na policzkach, przd basenem musi depilować całe nogi, uda również na brzuchu też pojawiają sie u niej włosy no i oczywiście jest tym załamana. Wiem, że mogą to być problemy hormonalne, ale leczenie hormonami 17 latki nie jest chyba dobre. Może któraś z was spotkała się z takim problemem i ma na ten temat coś do powiedzenia. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7668 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:hirsutyzm
Wygląda, że u Was to genetyczne. No i najprawdopodobniej przyczyną jest zaburzenie równowagi hormonalnej. Czy Ty robiłaś kiedykolwiek badania pod tym kątem? Czy ten hirsutyzm daje u Was jakieś dolegliwości zdrowotne? Faszerowanie córki hormonami chyba rzeczywiście nie byłoby mądre, chyba, że ma inne dolegliwości z tego tytułu. Pozostaje chyba na razie depilacja i zbieranie pieniążków na laser czy elektrolizę, które mogą rozwiązać problem definitywnie.;)

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7671 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:hirsutyzm
ja robiłam badania na które skierował mnie ginekolog i miałam wysoki poziom testosteronu, biore na to leki oczywiście hormony.
zastanawiam sie czy nie iść z córką do endokrynologa.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7673 przez karolina
Replied by karolina on topic O:hirsutyzm
Ja na twoim miejscu poszłabym do endokrynologa. To jeszcze nie musi przecież oznaczać terapii hormonalnej. Jeśli masz możliwość to wybierz takiego, z którym można porozmawiać a nie tylko odebrać receptę. Bo przyczyny mogą być różne i konsekwencje też. Ale pewnie jesteś już biegła w tym temacie.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7679 przez olga
Replied by olga on topic O:hirsutyzm
Moja kuzynka też na to cierpi. Wiem, że różne mogą być przyczyny hirsutyzmu, ale u niej związane to było z hormonami i miała problemy z zajściem w ciążę, a właściwie to nawet zachodziła, ale zaraz było poronienie. Nie wiem czy to z powodu hirsutyzmu, ale mówiła mi, że to na tle hormonalnym. Ona nic na to nie robiła, ale miała łatwiej, bo - nietypowo dla h. - jest blondynką. No i robiła często depilację a między nimi nacierała te niechciane włoski wodą utlenioną, mocnym rumiankiem itp. No i z czasem włosy tak się osłabiły, że stały się prawie niewidoczne. Ale może to tylko wiek zrobił swoje (teraz akurat jest po menopauzie). Brunetce gorzej, ale może tez potraktować je jakimś perhydrolem?:S Tylko jak skóra to zniesie?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7692 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:hirsutyzm
Może najpierw posmarować skórę tłustym kremem a potem potraktowac włoski perhydrolem? Perhydrol z całą pewnością je osłabi.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #13960 przez Jowita
Replied by Jowita on topic O:hirsutyzm
U mojej znajomej na hirsutyzm zadziałały pigułki antykoncepcyjne. Ale to pewnie nie ma reguły...

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena