× Choroby i niedyspozycje

leczenie osteoporozy

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #8189 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:leczenie osteoporozy
można to i tak potraktować :) tylko ja do ajerkoniaku nie dodaje cytryn tylko smietankę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Róża
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #8533 przez Róża
Replied by Róża on topic O:leczenie osteoporozy
czarodziejka napisał:

Na osteoporozę polecane są skorupki jaj kurzych ( przyswajamy z nich 90 % wapnia ). Najlepiej żeby to były skorupki z jajek z chowu ekologicznego ( oznaczone symbolem 0 ). Zawsze trzeba je sparzyć wrzątkiem przed użyciem . Trzeba zmielić je w młynku do kawy i zjadac ok 1 g dziennie ( z sokiem z cytryny ,albo dosypywac do potraw ).

Podoba mi się ten sposób. Już przestawiłam się na jajka "0" ale nie wiem kiedy sparzyć wrzątkiem. Muszę to zrobić przed rozbiciem czy mogę sparzyć same skorupki? Rozumiem, ze potem trzeba je wysuszyć. A jak odmierzyć 1 g, nie wiesz ile to będzie np. w łyżeczce. 1łyżeczka to na ogół 5 g ale skorupki chyba lekkie więc może mniej.:S

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8541 przez felicja
Replied by felicja on topic O:leczenie osteoporozy
Chyba również skorzystam z patentu skorupkowego, a parzyć będę same skorupki, bo wtedy przynajmniej zmyję resztki jajka od wewnątrz. Ale jeśli chcesz użyć jajka na surowo to oczywiście konieczne sparzenie skorupki przed rozbiciem ze względu na salmonellę.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8550 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:leczenie osteoporozy
I nie musisz tego proszku ze skorupek tak aptekarsko odmierzać. Możesz po prostu dosypywać go do potraw jak ci będzie pasować. Moja babcia tak robiła. I ona suszyła te skorupki na piecu, takim starym kaflowym piecu kuchennym. A gdzie teraz suszyć? Chyba rzeczywiście sparzyć i po wyschnięciu mielić.

• krystyna
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #8634 przez krystyna
Replied by krystyna on topic O:leczenie osteoporozy
Monika napisał:

Czy lek, ktory masz brac to odpowiednik Fosamaxu? jesli tak to mocno zastanow sie przed braniem, bo czytalam duzo zlych opinii, ze wiecej szkody niz pozytku itp. Ja go bralam przez 2 miesiace i dorobilam sie zapalenia zoladka.

Ja brałam ten lek chyba przez 1,5 roku. Szybko pojawiły się problemy z żołądkiem, ale nie kojarzyłam tego z zażywanym lekiem. Potem dołączyły się problemy z jelitami i gdy powiedziałam o tym swojej lekarce kazała mi natychmiast odstawić ostemax. Tak zrobiłam ale i tak od 2 miesięcy nie mogę wyleczyć zapalenia źołądka i jelit.:(

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8639 przez felicja
Replied by felicja on topic O:leczenie osteoporozy
Czyli dobrze zrobiłam, że odstawiłam ten lek.;)

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #9670 przez norcia
Replied by norcia on topic O:leczenie osteoporozy
A czy ten ostemax, o którym piszecie nie należy do bisfosfonianów? Słyszałam właśnie, że okazało się, że dwukrotnie zwiększa ryzyko raka przełyku. To już chyba lepiej mieć słabsze kości.;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena