× Choroby i niedyspozycje

leczenie osteoporozy

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7554 przez felicja
leczenie osteoporozy was created by felicja
Jestem świeżo po badaniu gęstości kości i wyszło, że mam początki osteoporozy. Dostałam receptę na Ostemax ale jak poczytałam możliwe efekty uboczne tego leku to złapałam się za głowę. Mam wątpliwości co jest gorsze: osteoporoza czy ten lek. Macie jakieś doświadczenie na tym polu? Stosowała któraś z was ostemax przez dłuższy czas? jakie efekty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7567 przez anka
Replied by anka on topic O:leczenie osteoporozy
Też czeka mnie osteoporoza i poczytałam trochę o tego rodzaju lekach i podzielam Twoje wątpliwości. Niby to lek nowej generacji, ale w obliczu ogromnej ilości efektów ubocznych może jednak lepiej zawczasu zabrać się np. za gimnastykę wzmacniającą kości zamiast brać później tego rodzaju leki.:S Również ciekawa jestem opinii tych, które stosują ten lek.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7583 przez meg
Replied by meg on topic O:leczenie osteoporozy
Ja nie mam wprawdzie doświadczenia z lekami na osteoporozę, ale popieram pomysł z gimnastyką wzmacniającą kości. Czytałam niedawno artykuł o najstarszym morsie. To 85-letnia pani! Całe życie była w ruchu i nadal nie tylko jest morsem ale na kąpiele w Bałtyku dojeżdża rowerem (85 lat, w zimie!), 2 godziny dziennie jeździ na nartach (biegówki i zjazdowe), a w lecie rower. I nie łamie się, bo widocznie ma mocne kości. A znam 50-letnie panie, które boją się np. jazdy na rowerze, bo upadną i połamią się. Co robi trening.:)

• Monika
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #7590 przez Monika
Replied by Monika on topic O:leczenie osteoporozy
Czy lek, ktory masz brac to odpowiednik Fosamaxu? jesli tak to mocno zastanow sie przed braniem, bo czytalam duzo zlych opinii, ze wiecej szkody niz pozytku itp. Ja go bralam przez 2 miesiace i dorobilam sie zapalenia zoladka.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7600 przez felicja
Replied by felicja on topic O:leczenie osteoporozy
Nie wiem czy to jest to samo. Podobno to nowoczesny i skuteczny lek, bierze się tylko raz w tygodniu i nie miałabym nic przeciwko niemu, gdyby nie ta długa lista działań ubocznych.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7608 przez halina
Replied by halina on topic O:leczenie osteoporozy
Moja mama od kilku miesięcy go bierze ale na nic nie uskarża się (na razie!). A jakie sa główne efekty uboczne?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #7630 przez barb
Replied by barb on topic O:leczenie osteoporozy
Popieram trening wzmacniający kości . Chyba nie ma nic lepszego, a przy tym poprawiającego zdrowie, samopoczucie i jednocześnie figurę;).

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena