× Choroby i niedyspozycje

budzenie nad ranem

• MarJolka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 9 miesiąc temu #6610 przez MarJolka
budzenie nad ranem was created by MarJolka
Zawsze bylam raczej śpiochgem, a w każdym bądź razie potrzebowałam min. 8 godzin snu. A teraz, od miesiąca budzę się każdej nocy między 3 i 4 rano i już nie mogę zasnąć.:( Moja pani doktór przepisała mi najpierw tabletki nasenne, a teraz podejrzewa, że mogę mieć depresję.:( Ale ja z pewnością nie jestem depresyjna. Nie macie pomysłu jaka może być przyczyna tego typu kłopotów ze snem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #6614 przez olga
Replied by olga on topic O:budzenie nad ranem
A co robisz jak się zbudzisz? Wiercisz się w łóżku? Próbowałaś wstać i np. napić się ciepłego mleka z miodem? Niektórym pomaga ponoć zimne mleko ale w moim przypadku ułatwia zasypiania właśnie ciepłe mleko z czymś słodkim, najlepiej miodem.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #6617 przez chuda
Replied by chuda on topic O:budzenie nad ranem
Ja tez miewam takie okresu budzenia się o świcie. W moim przypadku powodem był chyba stres. Na ogół stres nie daje zasnąć, ale czasami człowiek pada ze zmęczenia ale budzi się nad ranem i już nie może zasnąć.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #6628 przez norcia
Replied by norcia on topic O:budzenie nad ranem
a nie jesz przypadkiem zbyt późno wieczorem? Może być, że twoja wątroba ma za dużo pracy, bo własnie o tej porze jest najaktywniejsza.:S

• MarJolka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 9 miesiąc temu #6641 przez MarJolka
Replied by MarJolka on topic O:budzenie nad ranem
Hm ... wątroba raczej ok, w każdym bądź razie nie odczuwam zadnych dolegliwości jej strony. Kolację jem 20-21, może za późno???? A jak się zbudzę to próbuję jeszcze zasnąć i jak się nie da to ok. 5ej wstaję.;)

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #6646 przez karolina
Replied by karolina on topic O:budzenie nad ranem
Zdecydowanie za późno jadasz kolacje, spróbuj jeść ostatni posiłek o 18-19 i zobacz co będzie. A może w dodatku za dużo jesz na noc?

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #6651 przez olga
Replied by olga on topic O:budzenie nad ranem
MarJolka napisał:

A jak się zbudzę to próbuję jeszcze zasnąć i jak się nie da to ok. 5ej wstaję.;)

Następnym razem jak zbudzisz się nad ranem to wstań, zagrzej sobie mleka z miodem, wypij i idź do łóżka. Nie wyleguj się, bo to nic nie da, tylko będziesz stresować się że nie śpisz a to nie ułatwia zasypiania.;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena