× Choroby i niedyspozycje

budzenie nad ranem

• MarJolka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #6610 przez MarJolka
budzenie nad ranem was created by MarJolka
Zawsze bylam raczej śpiochgem, a w każdym bądź razie potrzebowałam min. 8 godzin snu. A teraz, od miesiąca budzę się każdej nocy między 3 i 4 rano i już nie mogę zasnąć.:( Moja pani doktór przepisała mi najpierw tabletki nasenne, a teraz podejrzewa, że mogę mieć depresję.:( Ale ja z pewnością nie jestem depresyjna. Nie macie pomysłu jaka może być przyczyna tego typu kłopotów ze snem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6614 przez olga
Replied by olga on topic O:budzenie nad ranem
A co robisz jak się zbudzisz? Wiercisz się w łóżku? Próbowałaś wstać i np. napić się ciepłego mleka z miodem? Niektórym pomaga ponoć zimne mleko ale w moim przypadku ułatwia zasypiania właśnie ciepłe mleko z czymś słodkim, najlepiej miodem.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6617 przez chuda
Replied by chuda on topic O:budzenie nad ranem
Ja tez miewam takie okresu budzenia się o świcie. W moim przypadku powodem był chyba stres. Na ogół stres nie daje zasnąć, ale czasami człowiek pada ze zmęczenia ale budzi się nad ranem i już nie może zasnąć.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6628 przez norcia
Replied by norcia on topic O:budzenie nad ranem
a nie jesz przypadkiem zbyt późno wieczorem? Może być, że twoja wątroba ma za dużo pracy, bo własnie o tej porze jest najaktywniejsza.:S

• MarJolka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #6641 przez MarJolka
Replied by MarJolka on topic O:budzenie nad ranem
Hm ... wątroba raczej ok, w każdym bądź razie nie odczuwam zadnych dolegliwości jej strony. Kolację jem 20-21, może za późno???? A jak się zbudzę to próbuję jeszcze zasnąć i jak się nie da to ok. 5ej wstaję.;)

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6646 przez karolina
Replied by karolina on topic O:budzenie nad ranem
Zdecydowanie za późno jadasz kolacje, spróbuj jeść ostatni posiłek o 18-19 i zobacz co będzie. A może w dodatku za dużo jesz na noc?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6651 przez olga
Replied by olga on topic O:budzenie nad ranem
MarJolka napisał:

A jak się zbudzę to próbuję jeszcze zasnąć i jak się nie da to ok. 5ej wstaję.;)

Następnym razem jak zbudzisz się nad ranem to wstań, zagrzej sobie mleka z miodem, wypij i idź do łóżka. Nie wyleguj się, bo to nic nie da, tylko będziesz stresować się że nie śpisz a to nie ułatwia zasypiania.;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena