× Choroby i niedyspozycje

migrena

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #6134 przez liliana
Replied by liliana on topic O:migrena
Czyli migreny to ból głowy z mdłościami, tak? No to ja czasami mam migrenę.:( Ale nie wpadłam, żeby spróbować leczyć ją kawą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• janikaa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #6140 przez janikaa
Replied by janikaa on topic O:migrena
Ja mam dodatkowo tzw. aure przed atakiem bolu glowy, czyli czarne plamki latajace, błyski, tęczowe obwódki wokół widzianych przedmiotów a takze mrowienie czesci twarzy i ramion a czasami rowniez dłoni. Mdlosci wystepuja na dobre pozniej, juz z bolem glowy, ale wczesniej w fazie aury bywa juz mi niedobrze.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #6142 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:migrena
Moja córka miewa ostatnio częste bóle głowy ale u niej dochodzą jeszcze problemy z widzeniem, ostatnio nie mogła zejść po schodach bo jej
"uciekały". Była badana przez okulistę który nie stwierdził wady, robiłam badania krwi i moczu też nic, byłam u neurologa i skierował ją na rezonans magnetyczyny ale z uwagi na funkcjonowanie naszej służby zdrowia badanie będzie dopiero w grudniu. Czy takie badanie może potwierdzić że to jest migrena ?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #6145 przez alina
Replied by alina on topic O:migrena
Ja kiedyś miałam podobne objawy. Nie wiem czy moje bóle głowy to były migreny, ale "uciekanie" schodów na pewno było. Skojarzyłam to jednak ze zmianą okularów i miałam rację ... szkła były źle dopasowane (za silne). Po zmianie szkieł wszystko wróciło do normy. U twojej córki powód zaburzeń może oczywiście być inny. Ale podobno migreny na tle hormonalnym pojawiają się już u całkiem młodych dziewczyn wraz z dojrzewaniem, więc może to migrena? Ale wtedy problemy ze wzrokiem i bóle głowy powinny występować razem i być okresowe (na ogół 2-3 dni przed menstruacją). Czy tak jest?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #6179 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:migrena
Biorę pod uwagę że może to być związane z hormonami ale bóle głowy ma kilka razy w tygodniu niekoniecznie przed okresem.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #6186 przez karolina
Replied by karolina on topic O:migrena
Zrób koniecznie ten rezonans. Raczej wątpię czy wykryje migrenę, ale może wykluczyć ewentualne inne przyczyny. Jak na migrenę to trochę te napady bólu są za częste. Czy to pulsujący ból, rozsadzający czaszkę? Czy ma w tym czasie nadwrażliwość na dźwięki i światło?
Zastanówcie się razem w jakich okolicznościach te bóle pojawiają się? Czy były też w wakacje? Czy nie pojawiają się, gdy córka długo siedzi np. przy biurku? chodzi mi o to czy bóle te nie mają związku np. z deformacją kręgów szyjnych. Ja ciągle tu piszę o tych kręgach, ale u mnie niewielkie skrzywienie kręgosłupa szyjnego dawało szereg objawów, co do których lekarze nie mogli znaleźć przyczyny. Miałam robione prześwietlenie kręgów i nic nie wykazało, ale pewnie dlatego, że radiolog szukał "dziobów", których nie mam. Dodatkowo w czasie prześwietlenia miałam się wyprostowac. ;)
Sama doszłam do tego, że mam głowę lekko wyciągniętą do przodu i jak długo siedzę albo pracuję w pozycji z pochyloną głową to następuje ucisk rdzenia i miewam takie objawy jak: zaburzenia widzenia, bóle głowy, problemy z bezsennością, zawroty głowy itp. Odkąd pilnuję się (przy dłuższej pracy np. przy komputerze zakładam nawet kołnierz ortopedyczny:woohoo: ) wszystkie problemy zniknęły.:)

• janikaa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #6196 przez janikaa
Replied by janikaa on topic O:migrena
A miewalas migreny od kregow szyjnych?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena