× Choroby i niedyspozycje

migrena

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #36456 przez Gabrielle
Replied by Gabrielle on topic migrena
Wydaje mi się, że stres, hormony, alkohol itd to tylko czynniki, które mogą nasilić objawy, ale same nie stanowią powodu migreny.

Każda z nas nosi w sobie piękno.. cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć - http://prestigeclinic.pl/uslugi/powiekszanie-biustu/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 9 miesiąc temu #37679 przez lila76
Replied by lila76 on topic migrena
Ja myślę, że na uporczywe bóle głowy dobrze zrobić sobie od czasu do czasu jakieś konkretne badania. Może się okazać, że to wcale nie migrena a coś innego (nie daj Boże). Moja przyjaciółka ostatnio robiła specjalistyczne badanie krwi, dzięki któremu poznała stan swojego organizmu. Wszystko jej tam wyszło, w czym ma niedobory oraz wiele innych bardzo istotnych rzeczy dla zdrowia. Nie jest to taka zwykła morfologia, ale nazywa się to mikroskopowe badanie żywej kropli krwi i polega na badaniu jasnego i ciemnego pola. Jest to bardzo popularne za granicą. Ona robiła je w Krakowie, ale nie wiem czy jest ono możliwe w innych miastach.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37724 przez blondie
Replied by blondie on topic migrena
Nie bardzo wierzę w takie sensacyjne badania, zwłaszcza po przeczytaniu tego:
natemat.pl/143901,to-jest-oszustwo-czyli-o-analizie-zywej-kropli-krwi

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #37821 przez HANTAL
Replied by HANTAL on topic migrena
ja kiedy miewam migrenę jestem nie do wytrzymania drażni mnie dosłownie wszystko światło , jakiekolwiek odgłosy nawet najmniejszy szmer staram się wtedy położyć po ciemnku w pokoju w całkowitej ciszy i przeczekać aż samo przejdzie.

Może nie jestem idealna, mam wiele zalet, ale i wad sporo
Jedni lekceważą, drudzy przykład ze mnie biorą
Na co dzień jestem wesoła
Lecz przychodzą i dni, kiedy mam doła ..
Lubię marzyć, bo marzenia czasem się spełniają
To one często siły i odwagi mi dodają.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu - 4 lata 8 miesiąc temu #38125 przez DominikaA
Replied by DominikaA on topic migrena
HANTAL ja mam podobnie, też ostro reaguje na światło, na każdy dźwięk, a do tego u mnie dochodzą nudności - mdli mnie na wszystko i nie mam ochoty na żadne jedzenie, chociażbym była głodna. Niestety też tylko zostaje technika leżenia w ciemnościach i odcięcia się od otoczenia. Niestety nie zawsze jest taka możliwość. Czasami jak mnie zaczyna boleć to biorę tabletkę - taką zwykłą przeciwbólową, bo takie specjalne przeciw migrenie strasznie drogie są. U mnie migrenę głównie wywołuje stres, przemęczenie i zmiany pogody, z jedzenia to na pewno czerwone wino, ale przestałam już w ogóle pić alkohol.
Mam takie pytanie do was. Byłam u lekarza i pytałam, czy nieleczona migrena wywiera jakiś wpływ na funkcjonowanie mózgu lub czy ma jakieś skutki uboczne dla zdrowia, on twierdzi, że nie. Jednak czytałam sporo artykułów, w tym tutaj biomedical.pl/zdrowie/migrena-moze-uszkadzac-mozg-a11780.html że tak nie jest i nieleczona migrena może negatywnie wpływać na zdrowie. I teraz nie wiem brać te specjalne tabletki an migrenę czy nie :/?

,,Miłość jest kluczem, który otwiera drzwi do najwyższej rzeczywistości." ~~ Martin Luther King

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #38131 przez blondie
Replied by blondie on topic migrena
Chyba każdy ból ma negatywny wpływ na mózg. I nie tylko mózg zresztą.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #38152 przez felicja
Replied by felicja on topic migrena
Może w tym coś być. Migrena to podobno nagłe zwężenie czy rozszerzenie naczyń krwionośnych więc może pogarszać ukrwienie mózgu, co na dłuższą metę może mieć negatywne skutki dla mózgu.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena