× Choroby i niedyspozycje

migrena

• janikaa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #6055 przez janikaa
migrena was created by janikaa
Od kilku lat miewam regularnie ataki migreny, podczas ktorych jestem calkowicie niezdolna do jakiejkolwiek pracy. Macie tez tak? Jak sobie radzicie? Wiem, ze kazdy reaguje inaczej, ale moze z wasza pomoca udaloby mi sie trafic na srodek, ktory i mnie pomoglby.:unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6063 przez kinga
Replied by kinga on topic O:migrena
Wiesz, z migrenami tak to jest, że co jednemu pomoże, innemu nie. Musisz obserwować co u ciebie wywołuje migrenę i, w miarę możliwości, unikać tego. Ja kiedyś też miewałam migreny, ale same mi przeszły i nie wiem dlaczego. Lekarka przepisywała mi wtedy jakieś tabletki, trzeba je było brać jednak na samym początku, jak tylko pojawiały się zwiastuny migreny i tylko wtedy działał.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6071 przez jagna
Replied by jagna on topic O:migrena
Ja też czasami miewam migreny i chyba podłożem są zmiany hormonalne. Moja mama też je miała będąc w moim wieku a potem, w miarę dojrzewania migreny stawały się coraz rzadsze aż ustąpiły całkowicie samoistnie.

Jagna

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6083 przez liliana
Replied by liliana on topic O:migrena
Ja miewam bóle głowy z głodu. Nie wiem czy to są migreny czy zwykły ból głowy, ale jak coś zjem a zwłaszcza coś słodkiego to ból mi przechodzi.:)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6088 przez kinga
Replied by kinga on topic O:migrena
To z pewnością nie jest migrena tylko reakcja organizmu na spadek poziomu insuliny. Gdybyś miała migrenę to nie mogłabys nic jeść, bo mdliłoby cię.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6092 przez rybka
Replied by rybka on topic O:migrena
Ja też miewam migreny i czytałam gdzieś, że spowodowane są albo nadmiernym rozszerzeniem naczyń krwionośnych, albo wprost przeciwnie, czyli ich zwężeniem. I to tłumaczyłoby dlaczego czasami pomaga kawa wypita w początkowej fazie migreny (jak pojawią się zwiastuny) a czasami pogarsza stan. U mnie na ogół kawa pomaga.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6126 przez jaaga
Replied by jaaga on topic O:migrena
Ja nie miewam migren, ale moja siostra bardzo czesto. Jest wtedy wylaczona z zycia, lezy plackiem albo rzyga. A jako lek pija czarna kawe z cytryna ... fuj! ale te kawe musi wypic na samym poczatku, pozniej jej nie pomaga.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena