× Choroby i niedyspozycje

zgrzytanie zębami

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6246 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:zgrzytanie zębami
Dentysta może ci znaleźć przyczynę zgrzytania zębów, np. wystająca plomba albo zły zgryz. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• patrycja
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 10 miesiąc temu #6256 przez patrycja
Replied by patrycja on topic O:zgrzytanie zębami
Irena napisał:

Idz koniecznie do dentysty, moze zrobic ci szyny na zeby do zakladania na noc, bo takie zgrzytanie je niszczy.

Ale te nakładki nie likwidują choroby, tylko chronią zęby przed zużyciem. Lepiej dociec jaka jest przyczyna zgrzytania i ją usunąć.B)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6301 przez saszka
Replied by saszka on topic O:zgrzytanie zębami
Konsekwencją zgrzytania zębów mogą być uporczywe migreny i zmęczenie w ciągu dnia, więc nie wolno tego lekcewazyć.;)

• Julia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 10 miesiąc temu #6324 przez Julia
Replied by Julia on topic O:zgrzytanie zębami
Ja tez zzgrzytam. Dentysta mi powiedział, że jak nic z tym nie zrobię to wręcz stracę zęby, bo pozatym że ścierają się to jeszcze są bardziej wrazliwe i z czasem dojdzie do rozchwiania ich. Mam kontrolować się i nie zaciskać szczęk. Staram się to robić, ale często trudno zapanować nad tym, zwłaszcza w nocy. Mam mieć również elastyczną nakładkę na zęby na noc. Mam nadzieję, że to wszystko pomoże.

• kasiapol
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 10 miesiąc temu #6331 przez kasiapol
Replied by kasiapol on topic O:zgrzytanie zębami
Masz racje Julio, ja mam ten sam problem i dentysta zasugerowal mi nakladke na zeby, ale powiedzial, zebym najpierw probowala kontrolowac zaciskanie zebow w ciagu dnia (bo zaciskam a raczej zaciskalam:( ) i zapanowala nad stresem. Zapisalam sie wiec na aerobik, zeby rozladowac stres (ale nie wiem czy nie zmienie na joge). A zaciskanie zebow kontroluje w ten sposob, ze ustawilam sobie w komorce "przypominajke" co godzine i teraz po miesiacu juz nie potrzebuje tego wspomagania komorki, bo sama sie kontroluje. No i wyglada, ze obejdzie sie bez nakladki, bo juz prawie nie zgrzytam.:)

• halinka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #7297 przez halinka
Replied by halinka on topic O:zgrzytanie zębami
Czyli samo kontrolowanie się pomogło? Hmm ... a czy nie wiecie czy tylko stres może być przyczyną zgrzytania zębami czy może jakaś choroba?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #7307 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:zgrzytanie zębami
Z tego co ja wiem, to przyczyną jest albo jakiś problem dentystyczny albo właśnie stres. No a stres da się przecież kontrolować.;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena