× Choroby i niedyspozycje

zgrzytanie zębami

• Hanna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #7518 przez Hanna
Replied by Hanna on topic O:zgrzytanie zębami
Przyczyna zgrzytania moga byc rowniez pasozyty, chyba chodzi o owsiki, ale moze i inne robale tak maja.B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #10456 przez wanda_now
Replied by wanda_now on topic O:zgrzytanie zębami
o owsiki to nie, ponieważ byłoby je widać w kale, ale rzeczywiście mogą to być inne pasożyty, niestety wykryć je można tylko rezonansem magnetycznym, który jest bardzo drogi. Ja niestety też zgrzytam, ale wydaje mi się, że u mnie to przez stres:( chciałabym się tego pozbyć, bo nawet nie daje spać swojemu chłopakowi:( i przy tym mi głupio:(

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #10468 przez kinga
Replied by kinga on topic O:zgrzytanie zębami
Stres rzeczywiście może być powodem zgrzytania zębów, ale ja porozmawiałabym na ten temat z dentystą, bo może to jest problem stomatologiczny, a nie stres.:S

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #10756 przez baszka
Replied by baszka on topic O:zgrzytanie zębami
Czytałam niedawno artykuł o zgrzytaniu zębów. Radzą tam wieczorem przed snem zjeść coś twardego np. jabłko albo marchewkę. Często pomaga to na nocne zgrzytanie. Warto spróbować, nie zaszkodzi a może pomóc jednocześnie dowitaminizując.;)

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu - 2 lata 9 miesiąc temu #47460 przez SuperPani
Replied by SuperPani on topic O:zgrzytanie zębami
Ja też miałam z tym problem kilka lat temu i to do tego stopnia, ze później miałam problemy z zębami. Mocno je zaciskałam, w czasie snu zgrzytałam, było to głównie na tle nerwowym. Jednak najgorsze było to, że zaczęły mi się kruszyć zęby. Jedynkę i dwójkę miałam w nieciekawym stanie. Teraz na szczęście jest opcja naprawy takich ubytków np. bondingiem. Jeśli chcecie coś więcej o tym poczytać to odsyłam tutaj: kobiety.pl/uroda/bonding-tani-sposob-na-ladne-zeby
Przekonałam się na własnej skórze, że zgrzytanie zębami może je bardzo zniszczyć, dlatego radzę tego nie lekceważyć. Ja musiałam się uporać ze sterem, żeby wyjść na prostą.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #47494 przez baszka
Replied by baszka on topic zgrzytanie zębami
Ale ten bonding nie leczy przecież zgrzytania zębami.

Więcej
2 lata 9 miesiąc temu #47630 przez Susanah
Replied by Susanah on topic O:zgrzytanie zębami

baszka napisał: Czytałam niedawno artykuł o zgrzytaniu zębów. Radzą tam wieczorem przed snem zjeść coś twardego np. jabłko albo marchewkę. Często pomaga to na nocne zgrzytanie. Warto spróbować, nie zaszkodzi a może pomóc jednocześnie dowitaminizując.;)

To ciekawe. Możesz coś więcej napisać na ten temat? Na jakiej zasadzie to działa?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena